اقتصاد

توسعه مکانیزاسیون راهکاری برای ارتقای ضریب امنیت غذایی کشور

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون گفت: توسعه مکانیزاسیون کشاورزی راهکار اصلی افزایش بهره‌وری و ضامن امنیت غذایی کشور محسوب می‌شود.

کریم ذوالفقاری رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون گفت: سیاست وزارت جهاد کشاورزی در مکانیزه کردن بخش کشاورزی حمایت و توجه خاص به شرکت‌های تولید کننده ادوات و دنباله‌بندها و همچنین شرکت‌های تراکتورسازی و کمباینسازی است.

او افزود: تضعیف شرکت‌های تولید کننده کشور با کوتاهی در رفع مشکلات موجود در مسیر تولید شرکت‌های داخلی خیانت به امنیت غذایی کشور است و مرکز توسعه مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی با همکاری خوب دفتر توسعه ماشینهای کشاورزی وزارت صمت همواره با تکیه بر توان داخلی از تولید داخل حمایت کرده است.

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی ادامه داد: از شرکت‌های تولید کننده داخل بخصوص شرکت تراکتورسازی و کمباینسازی ایران انتظار داریم در شرایط تحریم و کمبود منابع ارزی کشور با توان مضاعف و افزایش تیراژ و کیفیت تولید مسیر تولید را برای تولید کنندگان محصولات کشاورزی هموار کنند که خوشبختانه این دو شرکت که بیش از ۹۷ درصد تولیدات تراکتور و کمباین کشور را عهده‌دار هستند.

او افزود: انتظار ما از این دو شرکت تاثیرگذار در مکانیزاسیون کشاورزی در سال مزین به رشد تولید و مهار تورم، افزایش تیراژ تراکتور و کمباین و ارتقای کیفیت است تا شاهد رضایت روزافزون کشاورزان و کاهش نارضایتی حاصل از صف انتظار زحمت‌کشان عرصه امنیت غذایی کشور باشیم.

ذوالفقاری ادامه داد: ظرفیت شرکت‌های سازنده تراکتور و کمباین بخش خصوصی با تعداد تولید سالانه محدود، استعداد بالقوه صنعت تولید و تامین ماشینهای کشاورزی است که با تقویت توان و توجه ویژه به رفع مشکلات این شرکت‌ها می‌توان کسری عرضه این دو ماشین حیاتی در امنیت غذایی را کاهش داد.

او گفت: امروزه تنوع تولید در زیربخشهای مختلف زراعی، باغی، گلخانه‌ای، دامپروری، مرغداری و جنگل و مرتع ضرورت تنوع‌بخشی به تأمین نیرومحرکه را افزون کرده است

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا