اقتصاد

صاحبان سکونتگاه‌های غیر رسمی برای دریافت سند کمتر از ۳ ماه فرصت دارند

محمد آیینی مدیرعامل شرکت  عمران بازآفرینی شهری گفت: دولت برای سنددار کردن زمین‌های تصرف شده توسط مردم در سکونتگاه‌های غیررسمی، برنانه مفصلی دارد چراکه در حال حاضر ۳۰ درصد زمین‌ها در سکونتگاه‌های غیر رسمی سند دارد و ۷۰ درصد فاقد سند هستند که بخشی از این ۷۰ درصد تصرفی است.

به  گفته  مردم تا پایان سال یعنی دو ماه ونیم ماه فرصت دارند تا با ثبت نام در سامانه تسهیلات شرکت بازآفرینی شهری ایران به نشانی Facility.udrc.ir برای دریافت سند زمین تصرفی اقدام کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: تا امروز ۲۴ هزار و ۳۲۰ نفر برای دریافت سند ثبت نام کرده اند و برای ۱۰۷۹ سند تاکنون صادر شده است.

وی یادآور شد: حدود ۱۸۰۰ هکتار از زمین‌های تصرف شده متعلق به دولت است.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران بیان کرد: گفت: صدور سند برای زمین‌هایی است که تا قبل از تاریخ ۱۳۹۴/۰۱/۰۱ ساخت و ساز در آن‌ها انجام شده است. از این تاریخ به بعد یگان حفاظتی سازمان ملی زمین و مسکن راه‌اندازی شد که از تصرف اراضی دولتی جلوگیری به عمل می‌آورد.

گفتنی است براساس بند «م» تبصره ۱۱ ماده واحده قانون بودجه ۱۴۰۲ متقاضیان دریافت سند در سکونتگاه‌های غیررسمی و حاشیه‌نشین تا پایان اسفندماه فرصت ثبت‌نام در سامانه ارایه تسهیلات بافت فرسوده را دارند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا