اقتصاد

ورود ۲۵۱ میلیارد تومان نقدینگی به صندوق‌های با درآمد ثابت

کوروش آسایش کارشناس بازار سرمایه گفت: در هفته کاری که گذشت صندوق های با درآمد ثابت شاهد ورود نقدینگی ۲۵۱ میلیارد تومانی بودند در حالی که بازار سهام شاهد خروج ۸۷۴ میلیارد تومان پول افراد حقیقی بود.

او افزود: در این هفته کاری صندوق‌های با درآمد ثابت چهار روز دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه به ترتیب ۲۵۵، ۲۳ و ۴۸۷ میلیارد تومان ورود نقدینگی را شاهد بودند و دو روز کاری یعنی شنبه و سه‌شنبه به ترتیب ۴۶۳ و ۵۲ میلیارد تومان از این صندوق ها نقدینگی خارج شد تا در مجموع صندوق‌های درآمد ثابت شاهد خروج نقدینگی ۲۵۱ میلیارد تومانی حقیقی ها باشند.

هفته کاری قبلی هم  صندوق‌های با درآمد ثابت چهار روز یکشنبه، دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه به ترتیب ۱۶۶، ۹۲، ۲۳۱ و ۴۶۹ میلیارد تومان ورود نقدینگی را شاهد بودند و یک روز کاری یعنی شنبه ۷ میلیارد تومان از این صندوق ها نقدینگی خارج شد تا در مجموع صندوق‌های درآمد ثابت شاهد خروج نقدینگی ۹۵۱ میلیارد تومانی حقیقی ها بودند.

گفتنی است طبق مصوبات سازمان بورس، صندوق‌های درآمد ثابت موظف هستند که حداقل ۷۵% از دارایی‌ خود را به اوراق بهادار با درآمد ثابت، گواهی سپرده بانکی و سپرده بانکی اختصاص دهند. 

همچنین بنابر اعلام مسئولان سازمان بورس از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا انتهای آذر ماه، مجوز فعالیت ۵۱ صندوق سرمایه‌گذاری در اختیار ۴۲ نهاد مالی مختلف قرار گرفته است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا