اقتصاد

۴۴۲ میلیارد تومان نقدینگی حقیقی‌ها از بازار سهام خارج شد

محمد غفوری، کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص روند حركتی امروز بازار سرمايه گفت: در معاملات امروز شاخص کل بورس با کاهش بیش از ۸ هزار واحدی در تراز ۲ میلیون و ۱۸۶ واحدی ایستاد و  شاخص کل هم وزن نیز با کاهش بیش از ۴ هزار واحدی و درصد تغییرات منفی ۰.۶۳ درصدی در ارتفاع ۷۶۱ هزار و ۶۵۰ واحدی ایستاد تا شاهد بازار منفی باشیم.

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه می‌گوید: حجم معاملات امروز سهام و حق تقدم به ۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون برگه سهم رسید و ارزش معاملاتی حدود ۵ هزار و ۹۲ میلیارد تومانی ثبت شدو در نهایت هم ۴۴۲ میلیارد تومان نقدینگی از بازار سهام توسط حقیقی‌ها خارج شد.

غفوری در ادامه اظهار کرد: ۷۰ درصد بازار امروز به عبارتی ۵۴۴ نماد در وضعیت منفی به کار خود پایان دادند و  همچنین امروز بیشترین میزان ورود نقدینگی را صندوق‌های کالایی ثبت کردند و بیشترین میزان خروج نقدینگی هم صندوق‌های با درآمد ثابت به خود اختصاص دادند. در نهایت امروز بازار روند منفی را به دلیل وجود برخی از ریسک‌های سیستماتیک شاهد بود و سه نماد فولاد، وامید و جم بیشترین تاثیر را روی شاخص کل بورس داشتند.

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا