اقتصاد

همکاری‌های ایران و پاکستان در تأمین قطعات و لوازم جانبی خودرو

پایگاه خبری برندسازی، نشست همکاری‌های ساخت و تامین قطعات و لوازم جانبی خودرو ایران و پاکستان، با حضور هیات تجاری انجمن سازندگان قطعات و لوازم جانبی خودرو پاکستان در اتاق ایران برگزار شد.

 سرپرست معاونت بین‌الملل اتاق ایران با اشاره به توانمندی‌ها و سابقه زیاد ایران و پاکستان در زمینه ساخت قطعات خودرو گفت: دو کشور با همکاری در این حوزه می‌توانند خلا‌های صنعت خودرو در کشورهایشان را پر کنند.

نیلوفر اسدی در این نشست افزود: بر اساس یادداشت تفاهم امضا شده بین روسای اتاق ایران و فدراسیون اتاق‌های بازرگانی پاکستان برای تشکیل شورای مشترک تجاری ایران و پاکستان، برنامه ما همکاری نزدیک و توسعه جدی تجارت با کشور پاکستان است.

محمدرضا نجفی منش، رئیس انجمن تخصصی صنایع همگن نیروی محرکه و قطعه سازان خودرو ایران نیز با اشاره به پیشرفت‌های ایران در صنعت قطعه سازی خودرو، گفت: توسعه این صنعت منجر به اشباع شدن بازار مصرفی داخلی در بسیاری زمینه‌ها شده و لازم است، موضوع صادرات به صورت جدی تری مورد توجه قرار بگیرد. البته برخی قطعه سازان شروع به صادرات کرده اند و تعدادی از آن‌ها به بیش از ۳۰ کشور صادرات می‌کنند. درهمین راستا نیز در آینده نزدیک حضور در نمایشگاه قطعات مسکو برنامه ریزی شده است.

او افزود: در ایران ظرفیت تولید سالانه دو میلیون خودرو را داریم و با حدود ۱۵۰۰ قطعه ساز در سراسر کشور می‌توانیم مکمل یکدیگر باشیم و امکان همکاری خوبی در این زمینه وجود دارد.

در ادامه نجم الحسن جاوا، رئیس شورای تجاری پاکستان و ایران در فدراسیون اتاق‌های بازرگانی پاکستان و سرپرست هیات تجاری پاکستانی در این سفر، بیان کرد: ایران و پاکستان می‌توانند با تکیه به یکدیگر راهکار‌های لازم برای غلبه بر موانع و توسعه همکاری را پیدا کنند.

بیشتر بخوانید:
واردات خودرو همچنان معطل مانده است

او تاکید کرد: فدراسیون اتاق‌های بازرگانی و صنایع پاکستان به عنوان همتای اتاق بازرگانی ایران، با عضویت بیش از ۱۵۰ تشکل تخصصی و ۶۴ اتاق بازرگانی در سراسر پاکستان آماده همکاری نزدیک با ایران است.

منبع: جوان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا