اقتصاد

صادرات ۲۴میلیون‌ تُنی محصولات پلیمری در خاورمیانه

پایگاه خبری برندسازی، سعید اسماعیلی، مدیر بازرگانی پلیمر کشور گفت: در حال حاضر ظرفیت اسمی تولید محصولات پلیمری ایران ۸,۸ میلیون تن در سال است به طوری که ظرفیت اسمی ۸,۸ میلیون تنی تولید محصولات پلیمری در ایران در شرایطی است که ظرفیت تولید محصولات پلیمری در جهان بالغ بر ۴۹۰ میلیون تن و ظرفیت تولید محصولات پلیمری در خاورمیانه ۲۴ میلیون تن است.

او گفت: در واقع کشورمان  سهمی ۱٫۸ درصدی از ظرفیت تولید محصولات پلیمری جهان و سهمی ۲۱ درصدی از ظرفیت تولید محصولات پلیمری در خاورمیانه را دارا است.

اسماعیلی گفت: هدف گذاری برای سال ۱۴۰۴ به  میلیون تن محصولات پلیمری کشور اضافه شود.

مدیر بازرگانی صنعت پلیمر کشور گفت: در حال حاضر میزان تولید واقعی محصولات پلیمری در جهان بالغ بر ۳۹۰ میلیون تن و در خاورمیانه ۳۶ میلیون تن است که سهم تولید عملی محصولات پلیمری در ایران با ۸,۱ میلیون تن از مجموع ظرفیت اسمی ۸٫۸ میلیون تنی از تولید عملی محصولات پلیمری جهان و خاورمیانه به ترتیب ۲ و ۲۳ درصد است.

اسماعیلی گفت: صادرات محصولات پلیمری در سال گذشته در جهان حدود ۱۱۷ میلیون تن و در خاورمیانه حدود ۲۴ میلیون تن بوده است.

او گفت: حجم صادرات محصولات عمده پلیمری ایران در همین سال حدود ۳٫۶ میلیون تن بوده که نسبت به جهان و خاورمیانه به ترتیب سهمی حدود ۳ و ۱۵ درصد را به خود اختصاص میدهد.

او گفت: در حال حاضر ۳۰ مجتمع تولیدی پلیمری در کشور داریم و ۳۱ طرح پلیمری در حال ساخت وجود دارد.

اسماعیلی در خصوص افزایش ظرفیت تولید محصولات پلیمری در کشور گفت: هم اکنون به گونه ای هدفگذاری شده که ظرفیت تولید در پایان دولت سیزدهم به ۱۱ میلیون تن در سال و در سال ۱۴۰۶ به ۱۹,۸ میلیون تن در سال برسد.

بیشتر بخوانید:
رشد ۳۰ درصدی تولید خودرو در ۴ ماه نخست امسال

منبع: جوان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا