اقتصاد

تسهیلات صنعتی سازی مسکن برای سازندگان حرفه ای ۷۵۰ میلیون تومانی شد

پایگاه خبری برندسازی، با توجه به تاکید صنعتی سازی در حوزه ساخت وساز پروژه های نهضت ملی مسکن در حال حاضر شاهد آن هستیم که اجرای این پروژه ها در نهضت ملی مسکن در گرو همکاری بیشتر بانک ها است که در این زمینه و در جهت افزایش انگیزه سازندگان میزان تسهیلات سازندگان حرفه ای مسکن به ۷۵۰ میلیون تومان افزایش یافت.

عباسی حسینی مدیرعامل بانک مسکن   ضمن تاکید بر حمایت بانک از فعالیت‌های مبتنی بر دانش‌بنیان‌ها، بخشی از سیاست‌های آن بانک را برای حمایت از ساخت و ساز‌های صنعتی و بر پایه روش‌های نوین ساخت، تشریح کرد.

او  با تاکید بر اینکه سیاست‌های اعتباری بانک در حال حاضر برای حمایت از فناوری‌های نوین ساختمانی و حمایت از سازندگان حرفه‌ای تدوین شده است، درباره میزان تسهیلات به این بخش و جزییات آن، گفت: سقف تسهیلات به سازندگانی که از روش‌های نوین ساخت و فناوری استفاده می‌کنند در کلانشهرها، مراکز استان‌ها و سایر شهر‌ها به ترتیب ۷۵۰، ۶۵۰ و ۶۰۰ میلیون تومان تعیین شده است که به مرور و با پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها پرداخت می‌شود.

وی بازپرداخت تسهیلات در سال جاری برای تعاونی‌ساز‌ها را حداکثر ۱۰ سال و برای سایر سازندگان حداکثر ۸ سال و با سود نرخ مصوب شورای پول و اعتبار، عنوان کرد.

حسینی تاکید کرد: ضوابط تقسیط سالیانه با توجه به سیاست‌های داخلی بانک تغییر می‌کند.

او  گفت: ۵۵ درصد تسهیلات مشارکت مدنی در چارچوب ضوابط از ابتدای سال جاری تا پایان مردادماه به پروژه‌هایی که از فناوری‌های نوین استفاده کردند، پرداخت شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

بیشتر بخوانید:
روند کاهشی قیمت نفت ادامه‌دار شد
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا