اقتصاد

سرمایه گذاری ۶۰۰ هزار میلیاردتومانی صنعت دام و طیور در کشور

پایگاه خبری برندسازی، آقای حسین دماوندی‌نژاد، معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: بیست و دومین نمایشگاه تخصصی دام و طیور در تهران در حال برگزاری است، نمایشگاه امسال نسبت به سال گذشته با وجود تلاقی با دهه اول محرم، استقبال خوبی را هم در داخل و هم در عرصه بین‌المللی داشته است.

او افزود: حدود ۱۴ کشور اروپایی و آسیایی و شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی و خارجی در این نمایشگاه شرکت کرده‌اند.

دماوندی‌نژاد ادامه داد: صنعت دام و طیور رکورددار سرمایه‌گذاری در کشور است و ۶۰۰ هزار میلیارد تومان سرمایه اعم از واحدهای تولیدی، کارخانه‌های دام و طیور، شرکت‌های تولید مکمل و واکسن و صنایع مرتبط با دام و طیور در این صنعت به کار گرفته شده است.

به گفته او، با توجه به اعمال تحریم‌ها در این سال‌ها، انتظاری برای برگزاری بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی دام و طیور با این وسعت وجود نداشت اما بخش خصوصی نشان داد بیش از انتظار توانمند است.

معاون امور تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرد: ۱۰۰ درصد صنعت دام و طیور کشور توسط بخش خصوصی اداره می‌شود و هر مقدار مشکل در بخش داشته باشیم تولیدکنندگان با تلاش و بهره‌گیری از تکنولوژی و دانش روز، کشور را بی‌نیاز خواهند کرد.

او افزود: تولیدکنندگان با همت و توان بالا پای سفره مردم ایران ایستاده‌اند و از امنیت غذایی کشور دفاع می‌کنند.

گفتنی است؛ بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی دام، طیور و صنایع وابسته از اول تا ۴ مرداد در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران در حال برگزاری است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

بیشتر بخوانید:
موافقت‌نامه تجاری اکو اصلاح می‌شود
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا