اقتصاد

حکمرانی دانش بنیان مهمترین نکته در رشد بهره وری

پایگاه خبری برندسازی، دهقانی فیروزآبادی در خصوص اقدامات معاونت علمی در خصوص کمک به رشد بهره وری انرژی گفت: دو موضوع در دستور کار ماست و یکی کمک اندیشمندان و نخبگان حوزه انرژی و اصلاح قواعد و قوانین است. برای بهره وری اولین موردی که باید توجه داشت حکمرانی دانش بنیان است و مورد دوم استفاده از ظرفیت‌های قانون دانش بنیان است. در هرکدام از این دو مورد پیشرفت کنیم، اتفاقات خوبی رخ خواهد داد.

 عمید پور رئیس پژوهشگاه نیرو گفت: اکنون در کشور ما مشکلی که در بخش‌ها و وزارتخانه‌های مختلف که بخش برق و آب آن مرتبط با حوزه فعالیت ماست، این چالش وچود دارد که در بخش‌های مختلف مانند حوزه آب و برق دچار ناترازی هستیم.

او در ادامه گفت: تلاش می‌کنیم که تامین و آب و برق پایدار داشته باشیم، اما برای خروج از این شرایط ناترازی راهی به جزء استفاده از روش‌های بهبود بهره وری نداریم. امیدواریم بحث‌های نوآوری و بهره وری به مرحله عمل دربیاید و شرایط بهتری پیدا کنیم.

عمید پور گفت: بحث راندمان نیروگاهی کار مهمی که با توجه به مصرف برق کشور انجام دادیم و بدون سرمایه گذاری جدی بهره وری را تا چند ده مگاوات در نیروگاه‌ها ارتقا داده ایم.

منبع: جوان

بیشتر بخوانید:
آرژانتین به بریکس می‌پیوندد؟
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا