اقتصاد

اجرای بیش از ۳۹ هزار کیلومتر خطوط انتقال پرفشار گاز در کشور

مسلم رحمانی مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران گفت: شرکت ملی گاز ایران تاکنون موفق به گسترش شبکه در ۱۲۶۲ شهر، ۱۵۶ هزار مرکز صنعتی و ۴۰ هزار و ۷۰۰ روستا شده است.

رحمانی روز ملی شدن صنعت نفت را به ملت  ایران تهنیت گفت و اظهار کرد: امروزه درصد کل بهره‌مندی شهرها و روستاها از گاز طبیعی به ترتیب به ۹۸.۵ و ۸۶ درصد رسیده است.

وی آمار گازرسانی در ایران اسلامی را در سطح جهان بی‌نظیر توصیف کرد و ادامه داد: بیش از ۳۹ هزار کیلومتر خطوط انتقال پرفشار گاز در کشور اجرا شده است.

مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران با یادآوری این موضوع که رونق گازرسانی مقارن با افزایش رفاه جامعه و صیانت از طبیعت است، تأکید کرد: گاز یکی از مهمترین محورهای توسعه صنعت است و بیش از ۸۷ درصد از بخش نیروگاهی کشور بر پایه گاز به حرکت در می‌آید.

رحمانی همچنین با تأکید بر این موضوع که خط قرمز شرکت ملی گاز ایران تأمین مستمر گاز بخش خانگی است، افزود: در حالی که همه تلاش‌ها برای بهینه‌سازی مصرف بخش خانگی است، بازده مصرف انرژی در صنایع، نیروگاه‌ها و دیگر بخش‌ها بسیار پایین است و این مهم نیاز به عزم ملی برای رفع آن دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا