اقتصاد

اجرای طرح پاداش مدیریت مصرف برق برای مشترکان تجاری

مصطفی رجبی مشهدی مدیرعامل شرکت توانیر و سخنگوی صنعت برق  در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص برنامه ریزی‌ها برای عبور از اوج مصرف تابستان ۱۴۰۳ گفت: ۱۸۰ برنامه در ۶ محور با هدف تامین پایدار برق در تایستان تدوین شده که شامل توسعه نیروگاه‌های حرارتی و تجدیدپذیر است.

او افزود: در بخش تجدیدپذیر‌ها تا سال آینده ۵۴۰۰ مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور اضافه خواهد شد و همچنین ارتقاء و توسعه و رفع محدودیت‌های نیروگاه‌های موجود نیر در دستور کار قرار دارد. همچنین توسعه ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی توسط صنایع بزرگ پیگیری می‌شود و پیش بینی می‌کنیم تا اوج بار ۱۴۰۳ از این محل ۱۷۰۰ مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور اضافه شود. علاوه بر این موارد ۷۷ پروژه عملیاتی در بحث احداث خطوط و پست‌های  جدید انتقال نیرو رد دستور کار قرار گرفته است. علاوه بر این کار‌هایی در زمینه پابش و کنترل شبکه سراسری هم در دست اقدام است.

مدیرعامل توانیر با اشاره به برنامه‌ها در حوزه مدیریت مصرف گفت: در این حوزه نیز برنامه‌هایی در نظر گرفته شده و طرح پاداش مدیریت مصرف برای مشترکان خانگی در دستور کار قرار دارد. امسال در نظر گرفتیم که بخش تجاری هم به طرح پاداش مدیریت مصرف اضافه کنیم و برنامه‌های تشویق محور وزارت نیرو در سمت تقاضا در برنامه‌ها قرار خواهد گرفت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا