اقتصاد

اختلاف دیدگاه در سهمیه پرداخت وام مسکن، جریمه مالیاتی بانک‌ها را به تعویق انداخت

محمد هادی سبحانیان  رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان در  خصوص میزان مالیات دریافت شده از بانک های متخلف در حوزه پرداخت تسهیلات ساخت  گفت: سازمان امور مالیاتی اراده جدی برای قوانینی که جنبه تنظیم گری در حوزه اقتصادی داشته باشد دارد و صرفا به دنبال وصول درآمدهای مالیاتی نیست.

وی گفت: یکی از  بخش هایی که جنبه تنظیم گری دارد، مالیات ستانی از بانک هایی است که به تکالیف قانونی در حوزه  قانون جهش تولید و پرداخت تسهیلات مسکن عمل نکرده اند.

سبحانیان با بیان اینکه  این شناسایی تنها از طریق اطلاعاتی است که توسط وزارت راه‌ و شهرسازی به سازمان امور مالیاتی کشور ارسال می شود گفت: سازمان مالیات تا به امروز اقدام به ارسال برگه مالیاتی به تمامی بانک هایی که در حوزه پرداخت تسهیلات مسکن همکاری نداشته‌اند، کرده است اما در حال حاضر  اختلاف دیدگاهی بین وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی وجود دارد  مبنی بر آنکه میزان مالیاتی که باید از بانک ها دریافت شود مبتنی بر سهمیه ای است که توسط بانک ها تعیین شده یا مبتنی بر سهميه  مراجعه  متقاضیان به بانک ها برای دریافت تسهیلات که در این زمینه باید به نتیجه برسند.

وی افزود:  بین بانک  مرکزی و وزارت راه وشهرسازی  جلساتی برگزار شده است  تا این اختلاف دیدگاه برطرف شود و نتیجه  نهایی آن به سازمان امور مالیاتی ارسال می شود.

سبحانیان  گفت: سازمان امور مالیاتی  برای همه بانک ها ی که سهميه خود را پرداخت نکرده اند جریمه مالیاتی در نظر گرفته  است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا