اقتصاد

افتتاح ۵ هزار و ۲۰۰ واحد مسکن ملی در پردیس

 سعید غفوری سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید در نشست خبری امروز خود با بیان اینکه مسئولیت شرکت عمران شهر‌های جدید در اجرای طرح نهضت ملی مسکن ۶۰۰ هزار واحد بود که حدود ۲۱۰ هزار واحد از این تعداد، عملا با ابلاغ شهرک‌سازی به سازمان ملی زمین و مسکن واگذار شد گفت: هم اینک مسئولیت شهر‌های جدید در ساخت مسکن حدود ۳۹۰ تا ۴۰۰ هزار واحد است.

سرپرست شرکت عمران شهر‌های جدید با بیان اینکه در اجرای طرح نهضت ملی مسکن برای حدود ۴۰۰ هزار واحد در گام نخست، تامین زمین برای ساخت واحدها، واگذاری زمین به شکل گروهی و انفرادی و در قالب طرح جوانی جمعیت را در دست انجام داریم گفت:  از ابتدای طرح تا دی ماه امسال برای حدود ۲۰۵ هزار و ۱۸۱ واحد در سطح شهر‌های جدید تامین زمین انجام شد که این رقم در بهمن ماه امسال به حدود ۳۳۳ هزار و ۷۰۰ واحد افزایش یافته است و رشد ۶۰ درصدی داشت.

غفوری با تاکید بر اینکه برای جبران کمبود زمین در احداث واحد‌های نهضت ملی مسکن، شهرک سازی در برنامه قرار گرفته است، توضیح داد: در خصوص نهضت ملی مسکن تا اواخر بهمن ماه واحد‌های دارای قرارداد در سطح کشور ۱۲۵ هزار و ۹۳۵ واحد بوده است که برنامه‌ریزی برای حدود ۴۰ هزار واحد را در دستور کار داریم.

وی با اشاره به اینکه کیفیت واحدهای نهضت ملی مسکن که در حال ساخت است در مقایسه با مسکن مهر بسیار بیشتر بوده است گفت: طبق دستوری که وزیر راه و شهرسازی داده است تمامی پروژه باید با امکانات کامل ساخته و به بهره برداری برسد.

او اظهار کرد: در برنامه است تا قبل از اتمام سال واحد‌هایی که در شهر‌های جدید کار ساخت آن‌ها آغاز می‌شود به بیش از ۱۶۶ هزار واحد قرارداد‌های نهضت ملی مسکن برسد.

وی از بهره برداری ۵ هزار و ۲۳۰ واحد مسکن مهر در  شهر جدید پردیس با حضور وزیر راه و شهرسازی خبر داد گفت:  این افتتاح ها در تمامی فازها قرار دارد وتمامی این پروژه ها با امکانات کامل به بهره برداری می‌رسد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا