اقتصاد

افراد از خرید قارچ کنار جاده اجتناب کنند

مهدی رجبی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: با توجه به رویش قارچ‌های خودرو و سمی در فصل بهار به افراد توصیه می‌شود که از خرید قارچ کنار جاده‌ها اجتناب کنند و حتی الامکان قارچ بسته بندی خریداری کنند چراکه امکان شناخت قارچ سمی از غیرسمی وجود ندارد.

به گفته او، طی یک تا ۲ ماه آینده، افراد حتی الامکان قارچ بسته بندی یا قارچ فله از مغازه و میوه‌های فروشی‌های معتبر خریداری کنند چراکه احتمال سوء استفاده و عرضه قارچ‌های خودرو به جای قارچ‌های تولیدی وجود دارد.

رجبی ادامه داد: در بحث رویشگاه‌ها بویژه استان‌هایی که قارچ خودرو علی الخصوص سمی بیشتر است، تدابیر لازم مبنی بر نصب بنر اتخاذ شده است.

رئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی در بخش دیگر اظهارات خود با بیان اینکه امسال تعدادی واحد‌های جدید به مدار تولید وارد می‌شوند، گفت: طبق آمار ۱۰ تا ۲۰ هزار تن مجوز جدید صادر شده که این واحد‌ها در حال آماده سازی هستند و پیش بینی می‌شود که با ورود برخی واحد‌ها به چرخه، تولید قارچ به ۲۲۰ تا ۲۳۰ هزارتن برسد.

او گفت: همه ساله در ایام نوروز به سبب کاهش تقاضا با مازاد عرضه مواجه بودیم که همین امر منجر به کاهش قیمت و زیان تولیدکنندگان می‌شود، اما امسال انجمن با جمع آوری قارچ مازاد و فرآوری برای صنایع کنسروسازی بدنبال کنترل قیمت و جلوگیری از زیان تولیدکنندگان است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا