اقتصاد

بیمه تولید میگو برای اولین بار در حال اجراست

 علیرضا آل‌امین قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی  گفت: سیاست دولت بر این است که تمام محصولات کشاورزی تحت پوشش بیمه قرار گیرد که به همین منظور بودجه صندوق کشاورزی و سهم دولت در حال تخصیص است و پیش از اتمام سال مطالبات کشاورزان به صورت کامل پرداخت خواهد شد.

او افزود: در امور دام، آبزیان و طیور تقریبا پرداخت خسارات به صورت آنلاین انجام می شود اما در باغات و زراعت ارزیابی ها زمان بر است.

آل امین ادامه داد: وزیر جهاد کشاورزی در آبان و آذر دستور صریح برای تقویت بودجه بیمه کشاورزی را داد؛ حق بیمه شرکت های زیرمجموعه وزارت خانه و بانک کشاورزی حدود ۶ همت است که با پرداخت سریع تر آن می توانیم به پرداخت مطالبات کشاورزان سرعت بخشیم.

او در رابطه با حمایت از وحوش در حال انقراض گفت: در حال حاضر بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان خسارت وحوش در حال انقراض به مزارع و باغات پرداخت شده است که این امر به صورت آنلاین از طریق سامانه انجام می شود.

در ادامه این جلسه، مرتضی طلایی عضو هیئت مدیره صندوق بیمه کشاورزی گفت: بیش از ۹۰ درصد از دستورالعمل های ابلاغی در حوزه تعرفه ای و ارزیابی خسارت را تغییر داده ایم تا جذابیت بیمه افزایش یابد.

او افزود: در ۱۷ محصول اساسی که شامل قیمت گذاری می شود، بیمه فراگیر را در نظر گرفته ایم که می تواند در توسعه بیمه استان ها کمک کند.

طلایی گفت: بیمه تولید میگو در مرکز تکثیر برای اولین بار در کشور در حال اجرا است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا