اقتصاد

تامین ۳۰ هزار دستگاه سواری کرایه برون شهری برای سفرهای نوروزی

داریوش باقر جوان مدیرکل دفتر حمل ونقل مسافری سازمان راهداری با بیان اینکه برای سفرهای نوروزی علاوه بر ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده ای  اتوبوس برون شهری که حدود ۷هزار و ۵۰۰ دستگاه فعال هستند  که امکان  طی مسافت های متوسط و بلند را دارند ؛ گفت: در حال حاضر  ۱۱ هزار دستگاه اتوبوس در نظر گرفته شده است که حدود ۷۵۰۰ دستگاه از این ناوگان، امکان جابه‌جایی مسافر را دارند و مابقی برای مسیرهای کوتاه، سفرهای درون استانی، همچنین شهرهای نزدیک امکان فعالیت دارند.

وی ادامه داد : در کنار این ناوگان اتوبوسی، ۱۹ هزار دستگاه مینی بوس و ون به‌همراه ۳۰ هزار دستگاه سواری کرایه بین‌شهری، ناوگان حمل و نقل عمومی مسافربری جاده‌ای کشور برای خدمات رسانی به مسافران در سفرهای نوروزی ۱۴۰۳ را تشکیل می‌دهند.

او گفت:  امکان خرید بلیت برای سواری های کرایه برون شهری هم به صورت حضوری وجود دارد و هم به صورت اینترنتی امکان پذیر خواهد بود.

باقر جوان گفت: در حالی که در سفرهای نوروزی ۱۴۰۲ بالغ بر ۶ میلیون ۴۵۰ هزار مسافر از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی مسافر جاده‌ای جابه‌جا شدند، طبق پیش‌بینی‌ها، امسال ۷ میلیون ۱۰۰ هزار مسافر از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای مسافر در طول سفرهای نوروزی ۱۴۰۳ جابه‌جا می‌شوند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا