اقتصاد

تزریق ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار در آزاد راه تهران – شمال

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران در حالی که روز گذشته خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی بر افزایش ظرفیت سیستم راه‌سازی و تقویت این بخش تاکید کرده است و اعلام کرده که ۳۸ طرح عمرانی و پروژه‌ای در حال ساخت که با تزریق منابع مالی لازم امکان تکمیل و تحویل این پروژه‌ها امکان پذیر خواهد شد؛ که در همین رابطه طبق جدیدترین آمار‌های اعلام شده  طرح‌های زیربنایی وزارت راه و شهرسازی در ۱۰ استان کشور در حال اجراست که بخشی از آن‌ها در استان‌های البرز، سیستان‌و بلوچستان، فارس و خراسان جنوبی به مرحله افتتاح رسید و عملیات اجرایی بخشی دیگر از طرح‌ها در استان‌های خراسان رضوی، خوزستان، هرمزگان، فارس، قم و آذربایجان شرقی ادامه دارد.

طرح‌های افتتاح شده شامل ساخت ۲۲ کیلومتر از باند رفت قطعه دوم آزادراه تهران – شمال در استان البرز است که بانک مسکن برای افتتاح آن ۲ هزار میلیارد ریال مشارکت مالی داشته است.

مشارکت در بهسازی احداث باند دوم و تعریض محور فسا- جهرم- قیر- کارزین در استان فارس با اعتبار ۴۳۰ میلیارد ریال از جمله این طرح‌های زیر بنایی است.

افتتاح این طرح علاوه بر کاهش تصادفات منجر به رونق بخشی به گردشگری منطقه شد. برای احداث باند دوم محور بیرجند – قائن به طول ۱۰۰ کیلومتر در خراسان جنوبی هم ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار پرداخت شده است.

همچنین تزریق منابع مالی با مشارکت در تامین مالی طرح‌های بزرگراهی و آزادراهی علاوه بر اینکه اهداف مربوط به کاهش تصادفات، کاهش مصرف سوخت و کاهش هزینه استهلاک خودرو را دنبال می‌کند، در تسریع بهره برداری از طرح‌های نیمه کاره با تزریق منابع نقش مهمی ایفا کرده است.

براساس این گزارش دبیر انجمن شرکت‌های راهسازی اعلام کرده است که ۷۰ هزار پروژه نیمه تمام راه‌سازی در تمامی استان‌های کشور باقی مانده است که با تزریق منابع مالی لازم تکمیل این پروژه‌ها در دستور کار قرار خواهد گرفت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا