اقتصاد

تسهیلات ساخت در بافت‌های فرسوده افزایش می‌یابد

محمد آیینی، مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: در حال حاضر روند ساخت و نوسازی واحدهای فرسوده در بسیاری از مناطق کشور رو به رشد است و در این زمینه بسیاری از مالکان این بافت ها هم به دلیل فرهنگ سازی مناسب و ارائه بسته های تشویقی ۱۹ بندی و افزایش تسهیلات راغب به نوسازی واحدهای خود شده اند. 

به گفته وی در حال حاضر روند ساخت و نوسازی واحدهای مسکن فرسوده بیشتر شده و این امر خود باعث شده که متقاضیان نوسازی مسکن در محلات بافت فرسوده  بتوانند از وام نهضت ملی مسکن استفاده کنند که میزان این وام در تهران ۴۵۰ میلیون تومان، در کلانشهرها ۴۰۰ میلیون تومان، در مراکز استان ۳۵۰ میلیون تومان و در سایر شهرها ۳۰۰ میلیون تومان بوده و سود این وام ۲۳ درصد و بازپرداخت آن ۲۰ ساله است.

آیینی وام نوسازی مسکن را از دیگر تسهیلات در این زمینه عنوان کرد که میزان آن ۵۵۰ میلیون تومان برای همه شهرهاست و گفت: ۱۸۵ میلیون تومان این وام با سود صفر درصد و ۳۶۵ میلیون تومان با سود ۲۳ درصد بوده و جمع دوره ساخت و بازپرداخت ۷ ساله است. 

او گفت: باید تمامی بانک ها در پرداخت تسهیلات ساخت همکاری لازم را داشته باشند و طبق دستور رئیس جمهور تمامی بانک ها از جمله بانک های خصوصی در پرداخت تسهیلات همکاری کنند و در صورت عدم همکاری قدرت اعتباری آنها کاهش می یابد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا