اقتصاد

تعاونی‌ها با مدل‌های جدید وارد پروژه‌های نهضت ملی مسکن می‌شوند

خشایار باقر پور مدیرعامل اتحادیه تعاونی های عمران تهران با بیان اینکه  برای رونق وافزایش تولید مسکن چاره ای وجود ندارد مگر آنکه  از نقش تعاونی ها در اقتصاد کشور استفاده کنیم گفت :  آورده مردم  و استفاده از ظرفیت‌های تولیدی می تواند در این زمینه بسیار مهم و موثر باشد.

وی ادامه داد: در بخش تولید و در بسیاری از بخش های دیگر باید به سمت اقتصاد مردمی حرکت کنیم چراکه  تعاونی ها زیر ساخت قانونی هستند که این اقدام مهم را می توانند رقم بزنند.

باقرپور اظهار کرد : در صورتی که  تعامل  بین دولت و بخش تعاونی ایجاد شود اجرای پروژه های نهضت ملی مسکن با سرعت بیشتری حرکت می کند.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی های عمرانی تهران افزود: این نوید را می‌دهم که در حال حاضر  دیدگاه دولت به  سمت استفاده از ظرفیت های تعاونی ها حرکت کرده  و مشارکت تعاونی ها مبتنی بر مدل های خود  در پروژه های نهضت ملی مسکن  مد نظر قرار گرفته است.

وی درخصوص سهم تعاونی‌ها در ساخت نهضت ملی مسکن افزود: نهضت ملی مسکن در بخش تعاونی به دو صورت است یکی تعاونی‌هایی که خودشان برای ساخت مسکن به این طرح راه یافتند، اما آمار دقیقی از آن‌ها وجود ندارد و دیگر تعاونی‌هایی که سهم آن‌ها به طور رسمی اعلام شده است.

باقر پور اضافه کرد: براساس تفاهم نامه‌ای که بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت کار و رفاه اجتماعی منعقد شد، قرار است ۴۰۰ هزار واحد ساخته شود که تصدی ۲۰۰ هزار واحد آن به اتاق تعاون ایران سپرده شد و ۲۰۰ هزار واحد دیگر را معاونت امور تعاون مدیریت می‌کند، این واحد‌های مسکونی بیشتر در حوزه مسکن کارگری است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا