اقتصاد

تعداد جابه‌جایی‌ها در تعطیلات ۶ روزه به ۲.۵ میلیون سفر می‌رسد 

ایمان محرابی نیا مسئول سالن عملیات مرکز مدیریت  راه‌های کشور گفت: از  امروز چهارشنبه تا دوشنبه ۱۸ تا ۲۳ بهمن ماه، آغاز موج سفر‌ها بوده و بیشینه تردد وسایل نقلیه در سطح محور‌های مواصلاتی در مسیر رفت در روز‌های چهارشنبه ۱۸ بهمن از ساعت ۱۶ و پنجشنبه از ساعت ۷ صبح تا ظهر پیش‌بینی شده است.

به گفته  وی بر اساس پیش‌بینی‌های مرکز مدیریت راه‌های کشور، بیشینه تردد وسایل نقلیه در اوج سفر‌های بازگشت در سطح محور‌های مواصلاتی به سمت مبادی سفر، از بعد از ظهر تا انتهای روز یکشنبه ۲۲ بهمن‌ماه خواهد بود.

او می‌گوید: استان‌های مازندران، گیلان، گلستان و اصفهان، استان‌های جاذب و مقاصد سفر وسایل نقلیه با بیشترین میزان تردد به ویژه برای استان‌های تهران و البرز پیش‌بینی شده‌اند.

وی افزود: بر اساس اطلاعات مرکز مدیریت راه‌های کشور، پیش‌بینی بیشترین تردد روزانه بین استانی با ۲ میلیون و ۵۴۴ هزار تردد در روز چهارشنبه ۱۸ بهمن‌ماه خواهد بود. همچنین آمار‌ها از پیش‌بینی کمترین تردد روزانه بین استانی برای روز شنبه ۲۱ بهمن با ۲ میلیون و ۳ هزار تردد خبر می‌دهد.

محرابی نیا گفت: میانگین تردد روزانه بین استانی وسایل نقلیه در ایام تعطیلات بهمن‌ماه، ۲ میلیون و ۲۷۸ هزار تردد پیش‌بینی شده  و ترافیک سنگین و راهبندان در محور‌های کرج – چالوس، رودهن – آمل، قزوین – رشت، تهران – رودهن و بالعکس در بخش‌هایی از محدوده سفر در مسیر‌های رفت و برگشت مورد انتظار است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا