اقتصاد

توافق برای نوسازی ناوگان‌ حمل ونقل ریلی با وزارت صمت

مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بازدید از نمایشگاه گردشگری گفت: گردشگری و حمل و نقل ارتباط تنگاتنگی با هم دارند و تامین زیرساخت‌های راه ، ارتباط مستقیمی با رونق گردشگری در تمامی سطوح دارد و خوشبختانه در دو سال اخیر در حوزه گردشگری رشد خوبی داشتیم از این رو نیازمند تقویت ناوگان‌های هوایی، دریایی و ریلی هستیم.

وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: هفته گذشته برای تقویت ناوگان‌ حمل ونقل با وزیر صمت توافق‌نامه ای امضا کردیم و در این باره قرار است در حوزه ریلی همکاری جدیدی داشته باشیم.

وی افزود: ما اعتقاد داریم باید سفرها تسهیل شود و دسترسی‌ها به امکانات سفر آسان‌تر و عادلانه‌تر شود.

بذرپاش گفت: معرفی جاذبه‌های گردشگری در آزادراه‌ها و جاده‌های کشور یکی از موضوعاتی است که آن را دنبال می‌کنیم و در این باره تسهیلاتی را نیز در نظر خواهیم گرفت.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: با وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تعامل بسیار خوبی داریم که این تعاملات به صورت جدی‌تر دنبال می‌شود.

او افزود: بهسازی راه‌ها برای دسترسی بهتر به مراکز گردشگری و اماکن فرهنگی تاریخی یکی دیگر از محورهای همکاری با وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی است. چرا که ایران سرشار از ظرفیت‌های گردشگری و فرهنگی و تاریخی است که موجب موباهات و افتخار است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا