اقتصاد

تولید چادر مشکی به ۱۶ میلیون مترمربع رسیده است

در ویژه برنامه انتخاباتی «بالاتر» موضوع حمایت دولتی از پوشاک ایرانی اسلامی مورد بررسی گرفت و شیرازی رئیس انجمن ملی حمایت از صنایع پوشاک و سخنگوی اتحادیه پوشاک به سوالاتی در این زمینه پاسخ دادند.

شیرازی گفت: در حوزه پوشش نباید بخشی‌نگری داشته باشیم. اصناف، تولیدکننده و فروشنده پوشاک با مشکلات مالیات روبرو هستند و اگر دولت بخواهد حمایتی انجام دهد از آن استقبال می‌کنیم؛ اما نه تنها در یک بخش بلکه در جنبه‌های مختلف صنعت پوشاک این حمایت می‌تواند انجام شود.

او افزود: یارانه دولتی، برای صنعت پوشاک مسئله مهمی است، مخصوصا در شرایطی که دو سال کرونا را پشت سر گذاشتیم، صنعت پوشاک آسیب زیادی دید. ما با اصل یارانه دولت مخالف نیستیم و خیلی هم از آن استقبال می‌کنیم. اما اینکه تفکیک انجام شود و تخصیص این تسهیلات تنها به چند نوع خاص از پوشاک اختصاص داده شود، اقدام مناسبی نیست. 

شیرازی ادامه داد: می‌توانیم برای تولیدکننده پوشاک اعم از چادر و مانتو شلوار یا مواد اولیه را ارزان کنیم یا مالیات را تخفیف دهیم. ما باید نگاه مالیاتی را باید اصلاح کنیم، وقتی تولیدکننده در تعداد انبوه تولید می‌کند و با قیمت پایین در اختیار مصرف کننده قرار می‌دهد، مشمول مالیات بیشتری خواهد شد. باید از تولید داخل حمایت کنیم تا تولید بالاتر برود و در حال حاضر تولید داخلی چادر کشور به ۱۶ میلیون مترمربع رسیده است.

او در ادامه گفت: دولت همان منابعی که توانایی تخصیص دارد به بقیه حوزه‌های پوشاک نیز اختصاص دهد. هر کمکی که دولت قصد دارد ارائه کند چه به صورت تخفیف مالیات یا ارائه تسهیلات باید در سطح جامعه و عرضه کنندگان دیده شود.

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا