اقتصاد

جابه‌جایی ۱۷ میلیون نفر با ناوگان حمل و نقل عمومی

مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در آیین سراسری آغاز اجرای پویش چشم به راهیم گفت: هدف گذاری که برای ساخت  راه  روستایی انجام شده بود ۸ هزار کیلومتر بود که از آن عبور کردیم  و در حال حاضر شاهد رشد ۲۰ درصدی در این بخش هستیم. 

وی افزود: تامین زمین در روستاها از ۶۰۰ هزار قطعه عبور کرده و در بحث ساخت و احداث مسکن‌های روستایی از ۴۷۰ هزار واحد مسکونی عبور کرده‌ایم.

او ادامه داد: ۶ هزار و ۶۰۰ کیلومتر تا به امروز در حوزه راه‌های روستایی  احداث و روکش آسفالت انجام شده است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه توجه بیش از پیش به روستا در حوزه مسکن، راه روستایی و زمین از مؤلفه‌های ماندگار شدن  مردم در روستاها  به شمار می‌رود، افزود: بنابراین اگر طرح‌های توسعه مساکن روستایی مناسب نباشد نمی‌شود توقع داشت که مردم در این مناطق ماندگار شوند.

بذرپاش به رفع نقاط حادثه خیز اشاره کرد و گفت: از سازمان راهداری برای رفع نقاط حادثه خیز تشکر می‌کنم و تا به امروز ۷۲۵ نقطه رفع شده است که این اقدام با همکاری پلیس راه انجام شده و رکورد خوبی در این بخش زده شد و رفع آن‌ها باعث کاهش حجم تصادفات خواهد شد.

وی افزود: ۸۰ درصد از دلایل تصادفات به عوامل انسانی بازمی‌گردد. بنابراین  تبیین و تبلیغ نقش جدی در این بخش دارد؛ همچنین خواب آلودگی و سرعت غیر مجاز از دیگر عوامل در تصادفات جاده‌ای است که سرنشینان باید به این موضوعات توجه کنند.

وی افزود: رفع ۸۷۷ نقطه حادثه خیز تا پایان دولت هدف گذاری شده که   ۴۱۲ نقطه حادثه خیز امسال  مرتفع شد و مابقی سال آینده برطرف می‌شود.

بذرپاش اظهار کرد: ۱۷ میلیون نفر با انواع ناوگان حمل و نقلی جابه‌جا می‌شوند‌؛ بنابراین توسعه ناوگان سیاست اصلی ما است که باید با استفاده از منابع مالی و تسهیلات شاهد رشد و توسعه ناوگان حمل و نقل در این بخش باشیم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تمامی ناوگان حمل و نقل عمومی که به عنوان ناوگان مسافری وارد این بخش شده و در حال حاضر به عنوان سرویس در کارخانجات فعالیت می‌کنند به ناوگان حمل‌ونقل عمومی بازگردند، افزود: سازمان راهداری در این بخش نقش جدی دارد و باید تمامی این ناوگان وارد مدار حمل و نقلی شوند تا بخشی از این نقصان جبران شود.

بذرپاش اظهار کرد: راهداری ۷ هزار نیروی راهدار دارد که تمامی آن‌ها در شرایط  سخت و دشوار آب‌وهوایی فعالیت می‌کنند و طبق دستوری که  ارائه شده از سال آینده تمامی نیروهای راهداری قرارداد مستقیم با سازمان راهداری منعقد می‌کنند که بخشی از حقوق آن‌ها افزایش یابد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا