اقتصاد

حدود یک میلیون واحد نهضت ملی مسکن در لیست انتظار برای دریافت تسهیلات ساخت

دولت اعلام کرده است بیش از دو میلیون و ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در قالب نهضت ملی مسکن در حال ساخت است اما همکاری بانک ها در این زمینه ضعیف بوده و با وجود آنکه دولت اعلام کرده همکاری بانک ها مناسب تر شده اما باز هم آمارها حاکی از ضعیف بودن این روند همکاری است.

طبق گفته  خادمیان  دبیر کل دفتر طرح ریزی و پایش طرح‌های نهضت ملی مسکن  تا به امروز  تنها قرارداد وام ۷۵۸ هزار واحد نهضت ملی مسکن با بانک‌ها منعقد شده است‌.

دبیرکل دفتر طرح‌ریزی و پایش طرح‌های نهضت ملی مسکن با تاکید بر تلاش های دولت برای تقویت همکاری بانک ها در پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن از انعقاد قرارداد ۷۵۸ هزار واحد این طرح توسط بانک‌های عامل خبر داد.

وی افزود:از ابتدای اجرای طرح نهضت ملی مسکن تا پایان سال ۱۴۰۲ بیش از یک میلیون و ۷۱۳ هزار واحد برای دریافت تسهیلات به بانک ها معرفی شدند.

 براساس این گزارش  ارائه این آمارها حاکی از آن است که روند پرداخت تسهیلات ساخت مسکن بسیار کند بوده و همچنان بانک ها در پرداخت این تسهیلات اقدامات لازم را انجام نمی دهند و هنوز یک میلیون واحد مسکونی چشم انتظار پرداخت تسهیلات هستند ‌.بررسی ها حاکی از کم رنگ تر شدن روند همکاری در این حوزه است.

گفتنی است تا زمانی که بانک ها در پرداخت تسهیلات همکاری لازم را نداشته باشند نمی توان امید داشت که سرعت اجرای پروژه‌ها افزایش یابد.

 

 

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا