اقتصاد

حقیقی‌ها حدود ۶۰۰ میلیارد تومان به بازار سهام نقدینگی تزریق کردند

مریم بهوندنژاد کارشناس بازار سرمایه در گفت‌و‌گو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: بازار از بحرانی که در هفته‌های اخیر با آن درگیر بوده تا حدی فاصله گرفته و در واقع بازار سهام امروز سومین روز کاری خود را صعودی آغاز کرد و شاهد افزایش رفته به رفته تقاضا در بازار بودیم که این می‌تواند متاثر از نرخ رشد ارز در بازار غیر رسمی باشد. همچنان برای تداوم حرکت به نسبت کند فعلی به اخبار مثبت نیاز داریم و اگر طی چند روز آینده اخبار مثبت قطعی و تاثیر گذاری نداشته باشیم روند رکودی سابق دور از ذهن نخواهد بود.

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه اظهار کرد: امروز شاهد جهش بیش از ۳۲ هزار واحدی شاخص کل بورس بودیم که در پایان روز معاملاتی امروز شاخص به سطح ۲ میلیون و ۱۷۲ هزار واحدی رسید و شاخص کل هم وزن نیز با افزایش ۳ هزار و ۹۷۳ واحدی در ارتفاع ۷۳۹ هزار و ۷۵۶ واحدی ایستاد؛ همچنین شاخص کل فرابورس با رشد ۱۴۷ واحدی همراه شد.

او می‌گوید: امروز ۳۸۶ نماد معادل ۵۱ درصد در محدوده مثبت و ۳۶۵ نماد معادل ۴۹ درصد در دامنه منفی معامله شدند. ارزش معاملات بازار بورس در پایان امروز به حدود ۸ هزار و ۷۲۶ میلیون تومان رسید.

او افزود: امروز حقیقی‌ها حدود ۶۰۰ میلیارد تومان به بازار سهام نقدینگی تزریق کردند. فولاد، شپنا و شبندر سه نماد سبزپوش بودند که بیشترین تأثیر را بر شاخص گذاشتند. امروز اکثر سهام گروه پالایشی‌ها در نزدیکی صف خرید معامله شدند و امروز شاهد چرخش نقدینگی به سمت پالایشی بودیم.

این کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: در نهایت بازار در مجموع نسبت به روز گذشته بهتر بود، اما همچنان فروشندگان زیادی امروز به چشم می‌خورد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا