اقتصاد

خروج نقدینگی حقیقی‌ها از بازار سهام تداوم یافت

محمد غفوری کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: در معاملات امروز بازار سهام شاخص کل بورس با کاهش بیش از ۴ هزار واحدی در تراز ۲ میلیون و ۶۵ هزار واحدی رسید. شاخص کل هم وزن نیز با کاهش بیش از بیش از هزار واحدی در ارتفاع ۷۲۳ هزار و ۱۴۹ واحدی قرار گرفت تا شاهد روندی منفی برای بازار باشیم.

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه اظهار کرد: حجم معاملات امروز ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون برگه سهم به ارزش معاملاتی حدود ۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان ثبت شد و در نهایت در جریان معاملات امروز ۲۷۲ میلیارد تومان نقدینگی حقیقی‌ها از بازار سهام خارج شد.

غفوری افزود: امروز حدودا ۷۵ درصد بازار به عبارتی ۵۶۱ نماد در بازه منفی معامله شدند و تنها ۱۹۸ نماد در بازه مثبت معامله شدند. تعداد خریداران حقیقی ۱۲۳ هزار کد در مقابل ۱۲۵ هزار کد حقیقی فروشنده بود همچنین امروز بیشترین میزان ورود نقدینگی را صندوق‌های کالایی و بیشترین میزان خروج را صنعت خودروسازی به خود اختصاص دادند.

او می‌گوید: امروز هم بازار روند منفی را شاهد بود و از جمله خسته کننده و ناامیدترین روز‌های بازار سرمایه را شاهد هستیم که امیدواریم بازار ساز برای این حال بازار چاره اندیشی کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا