اقتصاد

در نیمه دوم اسفند ۳۴ ناشر سود سهامداران خود را پرداخت کردند

 شرکت سپرده گذاری مرکزی اعلام کرد: ۳۴ ناشر سود جاری و سود سنواتی یک میلیون و ۳۸۴ هزار و ۱۲۷ سهامدار را که شامل یک هزار و ۵۴۵ میلیارد تومان می‌شود را در نیمه دوم اسفندماه به حساب سجامی سرمایه گذاران واریز کردند.

در این دوره زمانی، ۲۲ ناشر شیرین دارو (سهامی‌عام)، کشت و صنعت جوین، قند مرودشت، سرمایه‌گذاری مسکن پردیس، موتوژن، به‌پرداخت ملت، سرمایه‌گذاری و خدمات. ص. بازنشستگی کشور، شرکت نیروکلر، تامین سرمایه بانک ملت، سرمایه گذاری وثوق‌امین، سرمایه گذاری ساختمان‌ایران، دلیجان طلایی شکوه پارس، تولید سموم علف کش، سیمان آرتا اردبیل، داروسازی روزدارو، نئوپان‌۲۲ بهمن (سهامی‌عام)، سیمان‌هرمزگان، پویا زرکان آق‌دره، قند لرستان، شرکت داده گسترعصرنوین، سرمایه‌گذاری لقمان، گروه صنعتی انتخاب الکترونیک آرمان سود جاری ۹۶۵ هزار و ۹۸۱ سهامدار که شامل یک هزار و ۳۲۴ میلیارد تومان می‌شود از طریق سامانه سجام به حساب سهامداران وایز شد.

آمار واریز سود سنواتی ۱۲ ناشر

۱۲ شرکت سرمایه‌گذاری توسعه شهری توس گستر، تولید نیروی برق آبادان (سهامی‌عام)، داروسازی کوثر، صنعتی دوده‌فام، پارس دارو، شرکت داده‌گسترعصرنوین‌-های‌وب، سپنتا، بانک سامان، پارس دارو، تامین سرمایه‌نوین‌-تنوین، صنایع‌کاشی و سرامیک سینا، کشتیرانی دریای خزر، سود سنواتی ۴۱۸ هزار و ۱۴۶ سهامدار را که شامل ۲۲۰ میلیارد و ۵۸۱ میلیون تومان می‌شود را با استفاده از سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) واریز کردند.

سامانه سجام چیست؟

لازم به ذکر است، سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از «سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها» در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده‌های تایید شده خواهند بود.

بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دائمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.Sejam.ir ثبت نام کره و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

گفتنی است «دریافت کد معاملاتی برای ورود به بازار سرمایه، دریافت سود‌های جاری، سنواتی و سود سهام عدالت، امکان ورود به درگاه ذینفعان بازار سرمایه و استفاده از خدمات آن شامل میز خدمت الکترونیک، مشاهده و گزارش دارایی، دریافت گواهی سهام، لیست مجامع و برگزاری مجامع به صورت الکترونیک، گزارش سود‌های پرداخت شده، تاریخچه سود سهام عدالت و گزارش حق تقدم استقاده نشده» از جمله مزایای ویژه ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام به شمار می‌رود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا