اقتصاد

در هیچ نقطه از کشور قطعی گاز نداریم

جواد اوجی، وزیر نفت از اتمام عملیات ترمیم دو خط لوله آسیب دیده حادثه بامداد امروز خبر داد و اظهار کرد: حوالی ساعت یک بامداد امروز چند نقطه از خطوط شبکه سراسری به دلیل خرابکاری منفجر شد که در همان ساعات اولیه ستاد بحران تشکیل شد.

وی ادامه داد: برنامه آرایش خطوط را به سرعت تغییر دادیم، مصرف گاز را مدیریت کردیم و با اعزام تیم‌های عملیاتی به نقاط حادثه دیده در همان ساعات اولیه، پس از خاموش شدن شعله‌ها، عملیات ترمیم خطوط لوله آغاز شد.

وزیر نفت اضافه کرد: در ساعات اولیه حادثه، نیاز روستا‌هایی که نزدیک خطوط لوله آسیب دیده بودند و دچار مشکل شدند، از طریق توزیع نفت سفید و گاز مایع تأمین شد و از ساعتی پیش، تمامی این روستا‌ها به شبکه گاز متصل شده و از نعمت گاز بهره‌مند هستند.

وی با تأکید بر این‌که هم‌اکنون در هیچ شهر و روستا قطعی گاز نداریم، خاطرنشان کرد: عملیات ترمیم دو خط لوله پایان یافته و هم‌اکنون مراحل تست را طی می‌کند و ترمیم دو خط لوله دیگر نیز تا ساعات آتی به پایان می‌رسد.

اوجی با بیان اینکه شبکه گاز در سراسر کشور پایدار و مستمر است، یادآور شد: با لطف پروردگار و کار جهادی تلاشگران صنعت نفت، این خطوط در کمترین ساعات تعمیر می‌شود و سایر خطوط نیز به شبکه باز می‌گردد.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا