اقتصاد

دمای تهران در پایان هفته به زیر صفر می رسد

صادق ضیائیان مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور گفت: در برخی مناطق غرب شمال غرب شمال شرق نیمه غربی سواحل دریای خزر ارتفاعات و دامنه های البرز مرکزی و ارتفاعات زاگرس بارش پراکنده برف و باران رخ می‌دهد.

به گفته وی فردا پنج شنبه در مناطقی از شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی و به تدریج در بیشتر مناطق نیمه غربی و در دامنه های جنوبی البرز مرکزی واقع در استان‌های قزوین البرز تهران بارش برفه باران و کاهش دما و در هرمزگان، جنوب کرمان ، جنوب سیستان و بلوچستان، نیمه جنوبی فارس و بوشهر بارش باران گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

او می گوید: شدت بارش این روز در استان‌های لرستان، کردستان کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری ،همدان  مرکزی ،شمال شرق خوزستان، ارتفاعات البرز مرکزی و شرق هرمزگان خواهد بود.

وی افزود: روز جمعه با تقویت سامانه بارشی در مناطق ذکر شده گستره بارش شمال شرق و نوار شرقی کشور را نیز در برخواهد گرفت. شدت بارش در این روز در استان‌های گلستان، خراسان شمالی ،کرمانشاه، لرستان، هرمزگان، نیمه جنوبی کرمان و نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان است.

ضیائیان  بیان کرد: همچنین بارش های پراکنده در مناطق مرکزی دور از انتظار نیست . شنبه در نیمه شرقی دریای خزر شمال شرق و جنوب شرق بارش ادامه خواهد داشت همچنین در بخش هایی از شرق رگبار باران و در ارتفاعات زاگرس و غرب کشور بارش پراکنده برف و باران پیش بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی  توضیح داد: از اواخر وقت شنبه به تدریج این سامانه از شرق کشور خارج می شود. یکشنبه در برخی مناطق غرب و شمال غرب کشور افزایش ابر و بارش پراکنده پیش بینی می‌شود و در سایر مناطق کشور آسمان صاف است .

وی افزود: فردا  در نیمه شمالی فارس و کرمان جمعه و شنبه در دامنه های جنوبی البرز، مرکز و نوار شرقی کشور وزش باد شدید خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می‌شود. همچنین پنجشنبه و جمعه در نیمه غربی و نوار شمالی کشور و شنبه و یکشنبه در شرق و جنوب شرق کشور کاهش محسوس دما رخ می دهد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا