اقتصاد

روند حرکتی شاخص‌های بازار سرمایه چگونه خواهد بود؟ +عکس

علی ملک لی تحلیلگر بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: شاخص کل بورس تهران در هفته گذشته با عدد دو میلیون و ۷۵ هزار واحد شروع به کار کرد و در پایان هفته و کاهش حدود ۱.۵ درصدی، به عدد دو میلیون و ۴۳ هزار واحد رسید تا هفته‌ای منفی در بورس تهران رقم بخورد.

او افزود: با توجه به اینکه شاخص کل از کانال صعودی بلندمدت خود خارج شده است؛ چنانچه حمایت جدی از بورس انجام نشود، احتمال درجا زدن و کاهش شاخص کل یا نوسانات کوتاه مدت وجود دارد. همچنان محدوده روانی ۲ میلیون واحد، به عنوان حمایت اصلی شاخص کل در نظر گرفته می‌شود.

این تحلیلگر بازار سرمایه در ادامه اظهار کرد: شاخص کل هم وزن که نماگر بهتری از وضعیت بورس تهران است نیز حرکتی شبیه به شاخص کل داشت. این شاخص در روز اول کاری هفته گذشته با عدد ۶۷۲ هزار واحد شروع به کار کرد و پس از کاهش حدود یک درصدی، در پایان هفته به تراز ۶۶۵ هزار واحد رسید.

او می‌گوید: انتظار داریم شاخص کل هم وزن نیز به مانند شاخص کل عمل کند و با توجه به کاهش زیاد این شاخص در هفته‌های گذشته، احتمال برگشت کوتاه مدت دور از انتظار نیست.

شاخص کل هم وزن

شایان ذکر است دیدگاه‌های فوق صرفا تکنیکال بوده و عوامل و اخبار زیادی مانند مناسبات سیاسی و تصمیمات اقتصادی، می‌تواند بر روند این شاخص‌ها تاثیر بگذارد.

خبرنگار: کیمیا قلی‌پور 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا