اقتصاد

ساخت و ساز در اراضی کشاورزی در نوروز را گزارش کنید

مدیرکل دفتر حفظ کاربری اراضی کشاورزی سازمان امور اراضی کشور اظهار داشت: تغییر کاربری و ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی در ایام نوروز به طور جدی از سوی گشت‌های یگان حفاظت سازمان امور اراضی کشور رصد و با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

محسن آشتیانی افزود: سالانه در ایام نوروز بالغ بر ۵ هزار مورد تخلف ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی شناسایی و در مرحله ابتدایی و پی‌کنی، شناسایی و از سوی این سازمان دستور توقف عملیات صادر می‌شود.

وی اظهار داشت: ما در ابتدا برای افراد متخلف اخطاریه توقف عملیات صادر می‌کنیم و در صورت ادامه ساخت و ساز، در اجرای قانون نسبت به قلع و قمع مستحدثات و در صورت تکرار جرم حسب رای محاکم قضایی حکم به قلع و قمع و جزای نقدی تا سه برابر قیمت کارشناسی روز و حبس به مدت ۶ ماه صادر می‌شود.

آشتیانی گفت: از بین رفتن اراضی کشاورزی منجر به کاهش محصولات و تولید و مخاطره امنیت غذایی در کشور و افزایش واردات می‌شود و در نهایت هزینه‌های تامین غذای سالم و کافی را برای مردم بالا می‌برد.

وی در همین حال تصریح کرد: از بین رفتن اراضی کشاورزی با ساخت و ساز‌ها و ورود افراد غیربومی به فرهنگ مناطق روستایی آسیب می‌زند و مشکلات اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی را برای جامعه روستایی ایحاد می‌کند.

مدیرکل دفتر حفظ کاربری اراضی کشاورزی سازمان امور اراضی کشور خاطرنشان کرد: سالانه ۶۰ تا ۷۰ هزار مورد شناسایی و خبر تغییر کاربری غیرمجاز در کشور ثبت می‌شود.

منبع: تسنیم

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا