اقتصاد

ساخت ۱۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن کلید خورد

  با حضور مدیرعامل بانک مسکن و مدیرعامل صندوق توسعه ملی قرارداد سه ساله سپرده گذاری دو میلیارد دلاری با هدف حمایت از طرح نهضت ملی مسکن امضا شد.

در این مراسم هادی عباسی معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: صندوق ملی توسعه به بخش مسکن و بخش حمل‌ونقل و دارایی کمک می‌کند تا  سرمایه آن به جریان بیفتد و این موضوع حتی به عرضه ارز هم کمک می‌کند.

او بیان کرد: بانک مسکن در اجرای پروژه مسکن ملی پیشرو بوده و بازوی توانمند وزارت راه‌وشهرسازی است  بنابراین باید سرمایه بانک مسکن تقویت شود چراکه مسئوليت  ساخت مسکن  را بر عهده  گرفته است.

وی افزود: بانک مسکن از سوی دیگر خانه دهک‌های پایین جامعه را پوشش می‌دهد و این موضوع مربوط به بحث عدالت است. در واقع یک بستر فراگیر تولید را پیش می‌برد، پس چرا دولت و وزارت راه و شهرسازی از آن حمایت نکند.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره افزایش ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی سرمایه بانک مسکن گفت: افزایش سرمایه بانک مسکن از روش‌های مختلفی قابل اجراست که می توان به دارایی های وزارت راه، مطالبات از دولت و… اشاره کرد.

عباسی از پیشنهاد ساخت ۱۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن توسط بانک مسکن خبر داد و اضافه کرد: عملیات ساخت بیش از دو میلیون واحد نهضت ملی مسکن آغاز شده است، و ساخت مسکن هم باعث ایجاد اشتغال و هم کاهش تورم می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا