اقتصاد

ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی به شیوه صنعتی‌سازی در پردیس

ایرج رهبر دبیر انجمن انبوه سازان مسکن  تهران گفت: با سیستمی شدن صدور پروانه‌های ساخت به راحتی مدارک و نقشه‌های ساختمانی بارگذاری می شود و در کمتر از یک هفته مجوزهای ساختمانی صادر می شود.

به گفته وی، اگر خواهان آن هستیم که ساختمان‌های خوب ساخته شود باید سازندگان افرادی فنی و متخصص باشند، زیرا صرف حضور ناظران فایده‌ای ندارد و باید تکنسین‌ها و مهندسان طوری تربیت شوند که ساختمان‌ها را درست و با کیفیت احداث کنند.

رئیس انجمن انبوه سازان مسکن استان تهران اظهار کرد:  برای ساخت مسکن در طرح نهضت ملی مسکن تفاهمنامه‌های سه جانبه در قانون پیش بینی شده است، اما اکنون شاهد آن هستیم که بانک ها خود را از این تفاهم جدا کرده‌اند و در عمل به تفاهم دوجانبه تبدیل شده که به معنای عدم هماهنگی است.

رهبر گفت: در روند اجرای پروژه‌های نهضت ملی مسکن همچنان با مشکل تامین زمین، ناهماهنگی بانک‌ها در مسائل مالی و همچنین ناکافی بودن آورده متقاضیان مواجه هستیم.

وی افزود: بخش خصوصی و انبوه سازان مسکن  همواره سعی داشته اند  تا بازوی کمک رسانی کشور باشد، به طوری که در پروژه‌هایی همچون مسکن مهر این انجمن پیش قدم بوده است و در شهر جدید پردیس ۱۰ هزار واحد مسکونی به شیوه صنعتی سازی و با استفاده از تکنولوژی های روز  و مدرن ساخته شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا