اقتصاد

سطح مبارزه علیه ملخ‌های بومی به ۲۰۰ هزار هکتار می‌رسد

سعید معین گفت: بنابر تغییر پیش‌بینی فائو و سازمان هواشناسی جهانی مبنی بر بارش‌های بالاتر از نرمال در استان‌های خوزستان، بوشهر، جنوب فارس، جنوب کرمان، سیستان و بلوچستان و شبه جزیره عربستان احتمال حمله ملخ صحرایی در استان‌های هرمزگان، جنوب کرمان، جنوب فارس و سیستان و بلوچستان افزایش می‌یابد.

به گفته او، با توجه به آنکه اطراف دریای سرخ و حاشیه یمن علف‌ها خشک شدند، ناچارا ملخ‌ها برای ادامه حیات به مناطق شمالی عربستان و سپس ایران مهاجرت می‌کنند.

معین ادامه داد: تا نیمه دوم فروردین احتمال حمله ملخ صحرایی وجود دارد، از این رو به استان‌ها آماده باش به منظور پایش و ردیابی را داده‌ایم.

مدیرکل مبارزه با آفات عمومی با بیان اینکه پیش‌بینی دقیقی راجع به سطح مبارزه علیه ملخ‌های صحرایی نمی‌توان داشت، افزود: برآورد‌ها حاکی از آن است که سطح مبارزه علیه ملخ‌های صحرایی در حد بالای ۱۰۰ هزار هکتار باشد.

او درباره آخرین وضعیت مبارزه علیه ملخ‌های بومی گفت: با توجه به مناسب نبودن مراتع احتمال حمله ملخ‌های بومی از جمله مراکشی از ۱۰ اسفند تا ۱۰ فروردین افزایش می‌یابد.

معین با بیان اینکه مبارزه علیه ملخ‌های بومی تا مهر ادامه دارد، گفت: برآورد‌ها حاکی از آن است که مبارزه علیه ملخ‌های بومی به ۲۰۰ هزار هکتار برسد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا