اقتصاد

صادرات تخم مرغ رکورد زد

حمیدرضا کاشانی گفت: قیمت کنونی هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۴۷ تا ۴۹ هزار تومان است، درحالیکه قیمت واقعی به ۶۰ هزار تومان می‌رسد.

به گفته او، قیمت تخم مرغ تنها کالایی است که طی ۶ ماه اخیر به رغم فشار‌های دولت مبنی بر مدیریت و محدودیت صادرات از ثبات نسبی برخوردار است.

کاشانی ادامه داد: برآورد‌ها حاکی از آن است که تولید تخم مرغ  طی ماه‌های بهمن و اسفند به ماهانه ۱۱۵ هزارتن برسد.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن ظرفیت کنونی صنعت طیور را یک میلیون و ۶۰۰ هزارتن اعلام کرد و افزود: برآورد‌ها حاکی از آن است که تا پایان سال تولید تخم مرغ به یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن برسد.

او افزود: با آزادسازی مجوز‌های صورت گرفته مبنی بر ساخت واحد‌های جدید، ظرفیت تولید به ۲ برابر رقم فعلی برسد که براین اساس با مازاد چشمگیر تولید ظرف یک تا ۲ سال آینده روبرو می‌شویم. درحالیکه طی ۲ سال اخیر واردکننده تخم مرغ برای تامین بازار داخل بوده‌ایم.

کاشانی از رکورد صادرات تخم مرغ خبر داد و گفت: بنابر آمار از ابتدای سال تاکنون ۱۱۵ هزار تن تخم مرغ صادر شده است و پیش بینی می‌شود که تا پایان سال به ۱۳۰ هزار تن برسد؛ درحالیکه مجموع صادرات تخم مرغ در سال گذشته ۵۴ هزار تن بوده است. همچنین پیش بینی می‌شود که صادرات تخم مرغ در سال آینده ۳۰ درصد افزایش یابد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا