اقتصاد

محدودیت و ممنوعیتی در صادرات مرکبات نداریم

مجتبی شادلو، نایب رئیس اتحادیه باغداران با بیان اینکه مشکلی در تولید سیب و پرتقال نداریم، گفت: برداشت سیب در آبان به پایان رسیده، اما برداشت برخی واریته های دیررس مرکبات هنوز به پایان نرسیده است.

به گفته او، علی رغم افزایش ۲ برابری هزینه های تولید، قیمت نسبت به سال قبل تغییر چندانی نداشته که وضعیت بازار بهترین گواه است، از این رو تولیدکنندگان نگران بازار هستند.

شادلو از افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی تولید محصولات باغی خبر داد و گفت: برآوردها حاکی از آن است که تولید سیب درختی به بیش از ۴ میلیون تن و مرکبات بالای ۸ میلیون تن برسد که ۵۰ درصد تولید مرکبات مربوط به پرتقال است.

نایب رئیس اتحادیه باغداران تهران با بیان اینکه کمبودی در عرضه سیب و پرتقال شب عید نداریم، افزود: با توجه به فراوانی تولید، با مازاد قابل توجهی محصول روبرو هستیم به طوریکه حداقل دوسوم محصول جذب بازار شده است که بدین ترتیب ۳۵ تا ۴۰ درصد از برنامه عقب هستیم.

او با بیان اینکه محدودیت و ممنوعیتی در بحث صادرات نداریم، گفت: گرچه  برای تنظیم بازار داخل و نگرانی کمبود در داخل، صادرات چندانی نداشتیم اما به طور قطع آماری در خصوص محدودیت و ممنوعیت نداریم و این میزان صادرات جوابگوی تولید داخل نیست. لذا انتظار می رود که میزان صادرات  در راستای رونق بازار داخل افزایش یابد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا