اقتصاد

مصوبه سامانه فکتورینگ در شورای پول و اعتبار نهایی شد

سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی در جمع خبرنگاران درباره سامانه فکتورینگ گفت: موضوعات درباره فکتورینگ چند مقدمه نیاز داشت که بخشی از آن آیین‌نامه اجرایی بود و سامانه‌‌ای باید شکل می‌گرفت که خوشبختانه این اقدامات انجام شد البته نیاز به مصوبه شورای پول و اعتبار داشت تا تمام بخش‌های بانکی و اقتصادی آن را پیگیری کنند که این موضوع دوبار در شورای پول و اعتبار مطرح و این مصوبه هم نهایی شد.

وی افزود: امیدواریم در روزهای آینده بتوانیم از ظرفیت سامانه فکتورینگ که به تامین مالی پروژه‌هایی که قرارداد رسمی دارند اما فاصله‌ای تا پایان پروژه دارد، کمک می‌کند، استفاده کنیم.

خاندوزی همچنین  درباره  واکنش‌ کشورهای اروپایی به اظهارات وزیر تجارت مجارستان در تهران مبنی بر همکاری با ایران علیرغم تحریم‌ها تاکید کرد: همانطور که در عمل مشاهده کردیم دیپلماسی اقتصادی دولت با اولویت کشورهای همسایه، همسو و مستقل با اقبال بسیار خوبی از سوی کشورهای منطقه و کشورهای مستقل دنیا رو به رو بود.

او گفت: حال این استقبال چه در پیمان‌های منطقه‌ای مانند شانگهای و بریکس و چه در تعاملات دو جانبه بین ایران و سایر کشورها دیده می‌شود.

وزیر اقتصاد ادامه داد: گرچه از بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا هم در فهرست طرف‌های تجاری در ١١ ماه امسال آلمان بین ١٠ شریک تجاری ایران دیده می‌شود اما به جهت مراودات اقتصادی و صدور مصوبات کمیسیون‌های مشترک، کشور مجارستان سه بار نسبت به برگزاری این کمیسیون‌ها با ایران اقدام کرد و به‌نظر می‌رسد  علیرغم اینکه برخی از کشورهای اتحادیه اروپا و آمریکا دل خوشی نداشته باشند اما کشورهای مستقل به همکاری اقتصادی با ایران کاملا اصرار دارند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا