اقتصاد

میزان تخلیه‌وبارگیری کالا در بنادر به بیش از ۱۲۹ میلیون تن رسید

عادل دریس  مدیرک امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی گفت: آخرین میزان موجودی کل کالاها در بنادر کشور در بهمن ماه امسال معادل ۹ میلیون و ۲۵۸ هزار و ۴۲ تن است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۹ درصدی را نشان می‌دهد.

موجودی کالاهای کانتینری و غیرکانتینری در بنادر کشور

به گفته وی، از میزان ۹ میلیون و ۲۵۸ هزار و ۴۲ تن کالای غیرکانتینری، مقدار ۳ میلیون و ۸۷۴ هزار و ۲۲۷ تن معادل ۴۲ درصد آن کالاهای اساسی و میزان کالاهای کانتینری در بنادر کشور در بهمن ماه  معادل ۱۲۲ هزار و ۱۱۶ تن است.

او اظهار کرد: موجودی کالاهای غیرکانتینری در بندر امام خمینی (ره) ۴ میلیون و ۲۵۲ هزار و ۷۸۶ تن، بندر شهیدرجایی ۳ میلیون و ۶۶۹ هزار و ۷۶۹ تن و بندر چابهار ۳۰۶ هزار و ۵۴۵ تن است و با لحاظ موجودی کالاهای غیر کانتینری در بنادر کشور شامل بنادر خرمشهر، بوشهر، شهید باهنر و بنادر شمالی موجودی کل کالاهای غیرکانتینری در بنادر کشور به ۹ میلیون و ۲۵۸ هزار و ۴۲ تن می‌رسد.

ظرفیت نگهداری کالاهای اساسی در بنادر کشور

وی بیان کرد: همچنین ظرفیت نگهداری کالاهای اساسی در بنادر کشور معادل ۷ میلیون و ۱۳۸ هزارت تن شامل سیلو و انبار است.

دریس بیان کرد: ظرفیت نگهداری کالاهای اساسی در بندر امام خمینی (ره) اعم از انبار و سیلو معادل ۴ میلیون و ۱۸۰ هزار تن، بندر شهید رجایی ۱ میلیون و ۳۷۵ هزار تن، بندر انزلی ۳۳۵ هزار تن و بندر چابهار ۲۰۰ هزار تن است .

او گفت: با لحاظ ظرفیت نگهداری کالاهای اساسی در سایر بنادر اعم از شهید باهنر، خرمشهر، آبادان، بوشهر، نوشهر، امیرآباد، فریدون‌کنار و آستارا مجموع ظرفیت نگهداری کالاهای اساسی در بنادر کشور شامل انبار و سیلو، معادل ۷ میلیون و ۱۳۸ هزار تن است که از این میزان یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن مربوط به سیلو و ۵ میلیون و ۸۳۸ هزار تن مربوط به انبار‌ها است.

وضعیت تخلیه‌وبارگیری کالا در بنادر طی ۱۰ ماهه ۱۴۰۲

دریس تاکید کرد: میزان تخلیه‌وبارگیری کالا در بنادر مالکیتی طی ۱۰ ماهه امسال معادل ۱۲۹ میلیون و ۴۷۷ هزار و ۶۶ تن، میزان تخلیه‌وبارگیری کالا در بنادر مالکیتی و حاکمیتی معادل ۱۹۴ میلیون و ۷۸ هزار و ۴۵۷ تن و میزان تخلیه و بارگیری کانتینری معادل ۲ میلیون و ۲۵۸ هزار و ۴۳۴ TEU طی ۱۰ ماهه نخست امسال بوده است که به ترتیب رشد ۹ درصدی، ۸ درصدی و ۶ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا