اقتصاد

نحوه حق برداشت از حساب متقاضیان در پروژه‌های نهضت ملی مسکن اعلام شد

حسین جنتی مدیرکل راه وشهرسازی استان تهران در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان با بیان اینکه  پروژه ۸۲۸ واحدی کبود گنبد پاکدشت از پروژه های جدید نهضت ملی مسکن پاکدشت از ابتدای دیماه امسال  شروع به کارکرده است  گفت:  هم اکنون این  پروژه  در مرحله گودبرداری بوده و تاکنون باتوجه به پیشرفت فیزیکی پروژه تنها بیست و شش میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به صورت میانگین از حساب متقاضیان برداشت شده  است.

به گفته وی، پیش از این در برخی از  رسانه ها اعلام شده بود که  ۱۶۰ میلیون تومان از حساب متقاضیان  برداشت شده است که به شدت تکذیب می شود .

او می گوید: در حال حاضر  تاکنون تنها ۱۰۰ میلیون تومان وجه طی دو مرحله توسط متقاضیان پرداخت شده و طی امروز  (هشتم اسفندماه) نیز پیامک واریز وجه ۴۰ میلیون تومانی برای متقاضیان ارسال شده و به هیچ وجه امکان برداشت چنین وجهی مقدور نبوده است.

جنتی اظهار کرد: برداشت‌ها از حساب متقاضیان مطابق با پیشرفت فیزیکی پروژه های نهضت ملی مسکن و فرآیندهای قانونی است و در پروژه کبود گنبد پاکدشت به واقع تنها بخشی از مطالبات پیش پرداخت پیمانکار پروژه از حساب متقاضیان برداشت شده است.

وی بیان کرد: در  تمام پروژه های نهضت ملی مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان تهران، پیشرفت فیزیکی پروژه ها بسیار جلوتر از واریزی های مردمی است و البته بسیاری از اتفاقات همچون طراحی و نظارت و اخذ پروانه های ساختمانی از شهرداری های استان مستلزم هزینه است که جزو هزینه های اولیه پروژه ها بوده و امکان رصد این موارد که بسیار هم هزینه بر است ،توسط متقاضیان وجود ندارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا