اقتصاد

نمایشگاه موازی با اصناف برگزار نمی‌شود

علیرضا شاه‌میرزایی امروز در همایش ملی بازرسی نظارت و کنترل بازار که در مرکز همایش‌های سازمان مدیریت صنعت ی برگزار شد، اظهار داشت: در آخرین جلسه تنظیم بازار جمع‌بندی شد که وزارت صمت، وزارت جهاد، وزارت مسکن و همچنین وزارت بهداشت می‌توانند تورم را کنترل کنند، زیرا این وزارتخانه بحث کالا و خدمات را بر عهده دارند و به عنوان مثال ۳۳ درصد از سبد تورم را اجاره بها به خود اختصاص می‌دهد. 

معاون تجارت و خدمات وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: در خصوص تورم باید به این موضوع توجه داشته باشد که برای جلوگیری از آن باید ارزش ریال را حفظ کنیم نه اینکه موضوع افزایش تورم به تحریم و این قبیل مسائل نسبت دهیم. 

معاون وزیر صمت اظهار داشت: وقتی قیمت ارز و املاک رشد کند قیمت کالا‌ها نیز رشد می‌کند لذا ما باید مسئولیت خود را در مهار تورم را انجام دهیم. 

شاه‌میرزایی با بیان اینکه اصل مساله تنظیم بازار تامین کالا است، گفت: با توجه به ساختار جدید که در تنظیم بازار و نظارت بر بازار ایجاد شده است در واقع قانون انتزاع سر جای خودش است و مسئول تنظیم بازار محصولات کشاورزی نیز وزارت جهاد کشاورزی است، اما مقرر شده که بحث بازرسی به صورت متمرکز مدیریت شود. 

وی بیان داشت: تفکر رئیس‌جمهور در خصوص تنظیم بازار این است که هر کاری را با همکاری اصناف انجام دهیم و البته تجربه هم به ما نشان داده که اصناف بهتر می‌توانند مسائل میدانی را کنترل کنند. 

معاون وزیر صمت با اشاره به جشنواره عید تا عید و استقبال اصناف، گفت: برای برگزاری این جشنواره اصناف می‌توانند به صورت سازمان یافته در یک سری فروشگاه‌ها و نمایشگاه‌ها منتخب کالا عرضه کنند. 

شاه‌میرزایی اظهار داشت: فروش کالا در نمایشگاه‌ها با اصناف است و شهرداری‌ها نمی‌توانند نمایشگاه برگزار کنند و غیرقانونی است و وزارت ارشاد نیز نمی‌تواند نمایشگاه برای فروش کالا برگزار کند بلکه آن‌ها فقط در حوزه مد و لباس مجوز برپایی نمایشگاه را دارند و قانون درباره این موضوع کاملا شفاف است. 

معاون وزیر بیان داشت: فقط طراحی لباس با وزارت ارشاد است و زنجیره فروش لباس بر عهده وزارت ارشاد نیست و در نمایشگاه‌هایی که به این منظور برگزار می‌شود فروش نباید انجام شود، بنابراین اجازه برگزاری نمایشگاه موازی با اصناف را نمی‌دهیم.

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا