اقتصاد

نوسازی بیش از ۴۷۵ هزار واحد مسکن روستایی در کشور

معاون مسکن روستایی بنیاد مسکن گفت: طی دو سال گذشته ۴۷۵هزار و ۶۳۹ واحد مسکن روستایی مقاوم سازی شده که این روند نوسازی همچنان تا سال آینده با سرعت خوبی ادامه می یابد.

مجید جودی معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: از سال ۱۴۰۰ تا به امروز ساخت ۴۷۵ هزار و  ۶۳۹  واحد مسکن روستایی به اتمام رسیده و روند نوسازی و مقاوم سازی واحد‌های مسکن روستایی با سرعت بسیار خوبی در حال اجراست.

به گفته وی همزمان با تصویب تسهیلات ساخت ۳۵۰ میلیون تومانی همکاری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات بهتر شده و تا به امروز ۳۵۰ هزار و ۲۱۸ هزار  واحد به بانک‌ها معرفی شده و با ۷۶ هزار نفر عقد قرارداد انجام شده است.

او می‌گوید: روند نوسازی و مقاوم سازی واحد‌های مسکن روستایی کشور خود نقش بسیاری موثری در کاهش آسیب پذیری واحد‌های مسکن روستایی داشته و امیدواریم این طرح نوسازی و مقاوم سازی همچنان ادامه پیدا کند.

جودی تاکید کرد: روند پرداخت تسهیلات ساخت مسکن توسط بانک‌ها مناسب است و با توجه به آنکه هدف‌گذاری صورت گرفته برای نوسازی واحد‌های مسکن روستایی سالانه از ۲۵۰ هزار واحد به ۳۵۰ هزار واحد افزایش یافته امیدواریم تا ابتدای سال آینده این هدف گذاری به اتمام برسد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا