اقتصاد

هویت فعالان اقتصادی با شناسه یکتا شناسایی خواهد شد

 سید حسین سادات حسینی رئیس اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی، ارتباطی و لوازم جانبی تهران با تاکید بر ضرورت اجرای قانون برای تبدیل مجوز‌های کاغذی به شناسه یکتا گفت: فرایند تبدیل مجوز‌های کاغذی به شناسه یکتا از ابتدای سالجاری آغاز شده و باید پروسه تبدیل تا پایان امسال به اتمام برسد.

وی افزود: با توجه به اینکه از سال آینده خدمات دولتی از طریق درگاه‌های الکترونیکی ارائه می‌شود؛ بنابراین لازم است صاحبان کسب و کار نسبت به تبدیل مجوز‌های کاغذی به شناسه یکتا اقدام کنند تا بتوانند از خدمات بانکی و. بهره‌مند شوند.

سادات حسینی با بیان اینکه تبدیل مجوز‌های کاغدی به شناسه یکتا بر مبنای قانون امری لازم الاجرا است، تاکید کرد: از سال آینده هویت فعالان اقتصادی از طریق شناسه یکتا شناسایی می‌شوند بنابراین صاحبان کسب و کار باید نسبت به تبدیل مجوز‌های خود اقدام کنند.

کاهش بوروکراسی با تبدیل مجوز‌های کاغذی به شناسه یکتا

شهرام خلیل نژاد – رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان عینک – با تاکید بر ضرورت تبدیل مجوز‌های کاغذی به شناسه یکتا اظهار کرد: تبدیل مجوز‌ها به شناسه یکتا منجر به تسهیل فرایند اداری و دریافت خدمات می‌شود.

وی با بیان اینکه صاحبان کسب و کار با دریافت شناسه یکتا می‌توانند به کاهش بوروکراسی اداری کمک کنند، افزود: صدور، تمدید، تبدیل و توسعه مجوز‌ها به صورت الکترونیکی از مقدمات تحقق دولت الکترونیک است بنابراین لازم برای تسریع در تحقق دولت الکترونیک همراهی‌های لازم صورت بگیرد.

خلیل نژاد تصریح کرد: تبدیل مجوز‌های کاغذی به الکترونیکی براساس قانون باید صورت بگیرد و اصناف همانند همیشه در مسیر اجرای قانون هستند.

اجرای قانون تبدیل الزامی است

اکبر صدقی – رییس اتحادیه خیاطان تهران – گفت: اجرای قانون تبدیل مجوز‌های کاغذی به شناسه یکتا الزامی است و تا پایان سال باید تبدیل مجوز‌ها صورت بگیرد.

وی افزود: صاحبان کسب و کار برای بهره مندی از خدمات دولتی لازم است تا شناسه یکتا دریافت کنند.

رئیس اتحادیه خیاطان تهران تاکید کرد که تبدیل مجوز‌های کاغذی به شناسه یکتا موجب می‌شود تا میزان مصرف کاغذ در اتحادیه‌ها به حداقل رسیده و فضا‌های زیاد صرف نگهداری از اسناد کاغذی نشود.

منبع : ایسنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا