اقتصاد

ورود ۳۱ میلیارد تومان نقدینگی به صندوق‌های با درآمد ثابت

کوروش آسایش کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: در هفته کاری که گذشت صندوق های با درآمد ثابت شاهد ورود نقدینگی ۳۱ میلیارد تومانی بودند در حالی که بازار سهام شاهد خروج هزار و ۱۸۸ میلیارد تومان پول افراد حقیقی بود.

او افزود: در این هفته کاری صندوق‌های با درآمد ثابت دو روز شاهد ورود نقدینگی و سه روز شاهد خروج نقدینگی بودند به طوری که سه شنبه و چهارشنبه به ترتیب ۲۴۴ و ۵۹۷ میلیارد تومان ورود نقدینگی را ثبت کردند و شنبه،  یکشنبه و دوشنبه  به ترتیب ۴۵۱، ۲۹۰ و ۶۹ میلیارد تومان نقدینگی حقیقی‌ها از صندوق‌های با درآمد ثابت خارج شد‌.

گفتنی است، صندوق‌های با درآمد ثابت هفته کاری قبل‌تر دو روز شاهد ورود نقدینگی و دو روز شاهد خروج نقدینگی بودند؛ به طوری که شنبه و چهارشنبه به ترتیب ۲۴ و ۴۰۹ میلیارد تومان ورود نقدینگی را ثبت کردند و دوشنبه و سه‌شنبه به ترتیب ۳۱۷ و ۲۸ میلیارد تومان نقدینگی حقیقی‌ها از صندوق‌های با درآمد ثابت خارج شد‌.

طبق مصوبات سازمان بورس، صندوق‌های درآمد ثابت موظف هستند که حداقل ۷۵ درصد از دارایی‌ خود را به اوراق بهادار با درآمد ثابت، گواهی سپرده بانکی و سپرده بانکی اختصاص دهند. 

صندوق‌های با درآمد ثابت که محمد غفوری در خصوص آن‌ها می‌گوید: صندوق‌های سرمایه گذاری درآمد ثابت همانطور که از نام آن‌ها مشخص است ابزاری بدون ریسک هستند بنابراین افراد ریسک گریز می‌توانند از این صندوق‌ها استفاده کنند‌.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا