اقتصاد

کاشت یک میلیون و ۵۰۰ هزار اصله نهال در تهران

نقی عزیزی معاون فنی اداره کل طبیعی و آبخیزداری تهران در نشست خبری در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان، درخصوص برنامه های جهاد استان تهران پیرامون بحث کاشت یک میلیارد درخت گفت: طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت از امسال اجرا  شده و تا سال ۱۴۰۵ ادامه دارد.

به گفته او، در طرح کاشت یک میلیارد درخت قرار است سالانه ۲۵۰ میلیون هکتار درخت کاشته شود که براین اساس سهم ایرانی ۳ نهال است.

عزیزی ادامه داد: جهاد کشاورزی استان تهران در طرح کاشت یک میلیارد درخت سهم سالانه کاشت یک میلیون و ۵۰۰ هزار اصله نهال را دارد چراکه به سبب محدودیت های فراوان استان تهران در بحث آب شرب، سهم کاشت چندانی در نظر نگرفتیم.

معاون فنی اداره کل طبیعی و آبخیزداری با بیان اینکه بحران آب در بخش کشاورزی مشهود است، افزود: با توجه به خشکیدگی درختان پارک تهران خیلی اصرار بر افزایش سطح نداریم و اولویت حفظ همین میزان است.

به گفته او، زراعت چوب در طرح کاشت یک میلیارد درخت دیده شده است که بدلیل بحران منابع آب در تهران بدنبال توسعه زراعت چوب با آب پساب هستیم که وزارت نیرو در بورس قیمت آب پساب اعلام می کند که بخش خصوصی باید خریداری کند، اما شنیده ها حاکی از آن است که به سبب قیمت بالا صرفه اقتصادی ندارد.

عزیزی گفت: در طرح ۴ ساله کاشت یک میلیارد درخت قرار است ۶ میلیون اصله نهال  در استان تهران کاشت شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا