اقتصاد

کاهش نسبی دمای هوا در بسیاری از نقاط کشور

صادق ضیائیان مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت:  امروز در کل کشور بجز سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد همراه با کاهش نسبی دما رخ می دهد که در ارتفاعات و مناطق سردسیر برف پیش بینی می شود . در شمال استان‌های تهران، البرز، قزوین، شرق ،همدان ،مرکزی ،غرب قم، لرستان، شمال و شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و فارس بارش شدت خواهد داشت و در دامنه های زاگرس مرکزی و البرز مرکزی رخداد رگبارو رعد و برق و تگرگ  را شاهد خواهیم بود.

به گفته وی،  در مرکز شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید و خیزش گردوخاک انتظار می رود.

او می گوید: امروز با  نفوذ گردوخاک از کشور همسایه به جنوب غرب کشور ، کاهش کیفیت هوا در این مناطق دور از انتظار نیست در اواخر وقت ابرناکی و بارش در کشور کاهش می یابد.

ضیائیان اظهار کرد: روز سه شنبه تنها در نوار شرقی و ارتفاعات البرز وزش باد و رگبار پراکنده رخ می دهد بتدریج از بعد از ظهر سه شنبه با گذر متناوب امواج تراز میانی از نوار شمالی کشور بارش باران و برف در برخی مناطق شمال غرب کشور آغاز می شود.

وی افزود: روز چهارشنبه علاوه بر شمال غرب در استان های واقع در سواحل دریای خزر و خراسان شمالی نیز بارش، وزش باد و کاهش نسبی دما پیش بینی می شود و دریای خزر مواج است.

مدیر کل پیش بینی سازمان هواشناسی  افزود: روز پنجشنبه این وضعیت در اردبیل سواحل شمالی و خراسان شمالی ادامه خواهد داشت همچنین در غرب مرکز دامنه های جنوبی البرز واقع در تهران و سمنان برخی مناطق شرق و شمال شرق کشور در استان های چهار محال و بختیاری و ارتفاعات شمال خوزستان ابرناکی و رگبار باران گاهی رعد و برق و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی می شود .

او تاکید کرد: روز جمعه گستره بارش در دامنه های جنوبی البرز واقع در تهران و سمنان نواحی از مرکز شرق شمال شرق کشور همچنین در استان های مازندران و گلستان پیش بینی می شود و شرق دریای خزر مواج است.

ضیائیان یادآور شد: در سواحل دریای خزر سه شنبه افزایش دما و طی روزهای چهارشنبه تا جمعه روند کاهش نسبی دما حاکم می شود. 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا