اقتصاد

کاهش ٢٠ تا ١٠٠ میلیون تومانی قیمت خودرو‌های داخلی و مونتاژی در بازار

عضو هیات رئیسه اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو ضمن تاکید بر اینکه روند صعودی قیمت خودرو طی هفته‌های اخیر صرفاً تحت تاثیر نرخ ارز نبوده و همپای نرخ ارز جلو نیامد در مورد قیمت خورو‌های داخلی و مونتاژی طی یکی دو روز گذشته گفت که قیمت این خودرو‌ها با کاهش ٢٠ تا ١٠٠ میلیون تومانی مواجه شده است.

علی خسروانی ضمن اعلام روند کاهشی قیمت‌ها طی یکی دو روز اخیر نسبت به حدود دو هفته پیش، تصریح کرد: البته نکته‌ای که وجود داشت این است که علیرغم افزایش ناگهانی نرخ ارز، قیمت خودرو‌ها با همان جهش، رشد نمی‌کرد.

عضو هیات رئیسه اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران، تاکید کرد: قیمت خودرو پیش از نوسان افزایشی نرخ ارز، رو به افزایش گذاشت و علت آن هم عدم ابلاغ آیین‌نامه خودرو‌های کارکرده بود و سبب شد که انتظار تورمی که در ذهن مردم و مشتریان ساخته شده بود، برآورده نشود و قیمت‌ها رو به افزایش بگذارد.

وی افزود: علاوه بر این، نرخ ارز نیز در مسیر صعودی قرار گرفت و ۲۰ درصد رشد را تجربه کرد، قیمت خودرو رشد کرد، اما نه به میزان افزایش قیمت ارز؛ پس از کاهش قیمت دلار، قیمت‌ها کمی ثابت ماند، اما امروز (دوشنبه) و دیروز، قیمت خودرو در بازار نیز نسبت به دو هفته گذشته کاهش پیدا کرد؛ اما هنوز به قیمت حدود یکماه قبل برنگشته است. در خودرو‌های پرتیراژ داخلی کاهش ۲۰ تا حتی ۹۰ میلیون تومانی و در خودرو‌های مونتاژی حتی کاهش ۱۰۰ میلیون تومانی هم داشته‌اند.

در جدول زیر به بررسی قیمت خودرو‌ها از زمان پیش از آغاز کاهش نرخ دلار در بازار (پنجشنبه ۱۲ بهمن ماه) که قیمت‌ها در اوج بوده و آخرین قیمت‌ها در بازار امروز (دوشنبه ۱۶ بهمن ماه) و میزان تغییرات آن‌ها خواهیم پرداخت.

قیمت ها به میلیون تومان است.

منبع: ایسنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا