اقتصاد

کاهش ۱۰ درصدی تردد ناوگان حمل و نقل عمومی

سردار سید کمال هادیان فر معاون حمل ونقل وزیر راه وشهرسازی در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه تعداد ناوگان  حمل‌ونقلی با پیش بینی های که در ایام نوروز انجام شده بود متناسب سازی شده است   گفت: طبق بررسی های صورت گرفته  میزان تردد خودروهای شخصی در جاده های کشور با کاهش ۱۱ درصدی و میزان تردد ناوگان حمل و نقل عمومی با کاهش ۱۰ درصدی مواجه هستند.

وی در خصوص علت کاهش تردد در بخش جاده ای و عمومی گفت:  تقارن ماه مبارک رمضان با آغاز طرح سفرهای نوروزی ۱۴۰۳ و شرایط جوی ناپایدار، منجر به کاهش تقاضا برای سفر در شقوق مختلف حمل و نقل جاده‌ای، ریلی، هوایی و دریایی شده است.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی  با بیان اینکه  تا روز گذشته که پیک دور رفت سفرهای نوروزی را پشت سر گذاشته ایم، نزدیک به ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده کرده اند  گفت:  با پایان تعطیلات ابلاغی دولت پیک برگشت آغاز می شود که تمهیدات لازم برای ایام اوج بازگشت مردم در نظر گرفته شده است. 

هادیان فر با اشاره به اینکه بیشترین میزان کاهش در حمل و نقل دریایی به دلیل شرایط ناپایدار جوی بوده  است گفت:  به طور طبیعی هرچه شرایط جوی به سمت پایداری برود، تعداد سفرهای دریایی نیز بیشتر می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا