اقتصاد

کشاورزان هشدار بارش برف و کاهش دما را جدی بگیرند

سمانه غلامی گفت: با توجه به بارش و برف و باران و کاهش دما به باغداران توصیه می‌شود که کنترل و جلوگیری از روان آب به باغات و مزارع و لایروبی، اصلاح و پاکسازی آبراهه‌ها و کانال‌های انتقال آب را در دستور کار قرار دهند.

به گفته او، زدودن برف از شاخه‌های جوان جهت جلوگیری از شکستن نهال، استحکام پوشش سازه‌های کشاورزی و دامداری‌ها در برابر وزش باد شدید را در دستور کار قرار دهند.

غلامی ادامه داد: با توجه به کاهش سرما و وقوع برف، کشاورزان نسبت به ذخیره‌سازی سوخت جهت گلخانه‌ها، مرغداری و دامداری اقدام کنند تا مشکلی برای تولید محصولاتشان اتفاق نیفتد.

کارشناس هواشناسی کشاورزی گفت: کشاورزان نسبت به رنگ‌آمیزی تنه درختان برای جلوگیری از آفتاب سوختگی و بیماری شانکر باکتریایی، نگهداری از تأسیسات و عایق‌بندی لوله‌های آب جهت جلوگیری از ترکیدگی و یخ‌زدگی لوله‌ها در باغات را در دستور کار قرار دهند.

براساس نقشه‌های هواشناسی، امروز در اغلب مناطق کشور بارش برف و باران و در نقاط کوهستانی کولاک برف و وزش باد شدید موقت خواهیم داشت.

با توجه به وقوع هشدار سطح زرد سازمان هواشناسی کشور تا روز پنجشنبه در اکثر مناطق کشور بارش برف و باران، وزش باد و کاهش نسبی دما، احتمال خسارت و آسیب به نهاده‌ها و محصولات کشاورزی وجود دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا