اقتصاد

گوشت قرمز به وفور در بازار وجود دارد

منصور پوریان گفت: بنابر اعلام  آخرین آمار مرکز آمار جمعیت دام سبک کشور ۶۲ میلیون راس است که بدلیل شرایط مساعد زایش پاییز پیش بینی می شود که به ۶۵ میلیون راس برسد.

او نرخ کنونی هرکیلو دام زنده را ۱۷۰ تا ۲۰۵ هزار تومان اعلام کرد و افزود: با توجه به نرخ دام زنده هرکیلو گوشت گوسفندی و گوساله باید با قیمت ۴۲۰ تا ۴۵۰ هزار تومان عرضه شود.

پوریان از رکود بازار دام خبر داد و گفت:میزان تقاضا برای خرید دام زنده داخلی ۴۰ تا ۵۰ درصد کاهش یافته به طوریکه خرید و فروش چندانی انجام نمی شود.

رئیس شورای تامین کنندگان دام با بیان اینکه گوشت قرمز به‌وفور در بازار تامین است، افزود:  طی ماه های دی و بهمن عرضه دام زنده داخلی به سبب زایش ها پایین بود به طوریکه اکثرا بیشتر دام‌های حذفی و قوچ روانه بازار می‌شد، اما با افزایش زایش‌ها در اسفند و فروردین‌ماه، دام زنده و گوشت وارداتی زیادی وارد بازار خواهد شد.

او گفت: گوشت وارداتی گوسفندی و گوساله گرم و منجمد در بازار به‌وفور یافت می‌شود به طوریکه هم اکنون هر کیلو کیلو گوشت گوسفندی منجمد ۲۳۰ هزار تومان، گوشت منجمد گوساله ۲۸۰ هزار تومان، لاشه گرم گوسفندی ۲۷۰ هزارتومان و لاشه گرم گوساله ۳۱۰ هزارتومان است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا