اخبار روز برندهای ایران

نسخه ارتقا یافته ربات انسان نمای تسلا ساخته شد

پایگاه خبری برندسازی،ایلان ماسک ویدیوئی از ربات اپتیموس Gen۲ منتشر کرده که در آن نشان داده می شود این ابزار بسیار چابک تر و ۲۲ پوند از نسخه قبلی سبک تر است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اینترستینگ انجینرنیگ، اپتیموس ربات انسان نمای ایلان ماسک به شدت تغییر کرده و از نمونه اولیه ای که هنگام حرکت تلو تلو می‌خورد، به ابزاری چابک تبدیل شده است.

ربات «اپتیموس Gen۲» که به تازگی رونمایی شده از لحاظ قابلیت‌ها و پیچیدگی بسیار پیشرفته‌تر از نمونه قبلی است. این امر حاکی از آینده خواهد بود که در آن ربات‌ها وارد محیط کارخانه و احتمالاً در زندگی روزمره انسان‌ها می‌شوند.

ماسک با پست یک ویدئو در ایکس، از جدیدترین نسخه ربات انسان نمای اپتیموس رونمایی کرد. در این ویدئو اپتیموس Gen۲ نسبت به نسخه قبلی که در ماه می سال جاری میلاد رونمایی شد، بسیار ارتقا یافته است.

این ربات ۲۲ پوند سبک تر است و پاهای آن با الهام از انسان و ظرافت ساخته شده اند. تغییر طراحی ربات فقط ظاهری نیست و به ۳۰ درصد افزایش سرعت راه رفتن نیز منجر شده که نسبت به نسخه‌های پیشین بسیار بهتر است.

ماسک در ۲۰۲۱ میلادی ساخت اپتیموس را اعلام کرد و گفت هدف از ابداع آن حذف وظایف خطرناک، تکراری و خسته کننده است. نمونه اولیه ربات در سپتامبر ۲۰۲۲ میلادی نمایش داده شد و در مرحله بعد در می ۲۰۲۳ میلادی این نسخه ارتقا یافت.

در ویدئو جدید نشان داده می‌شود توازن ربات و قابلیت کنترل بدن آن بهتر شده، همچنین حرکات آن طبیعی‌تر شده است.

اما جالب‌ترین ویژگی آن در دست‌های کاملاً جدید ربات است. هرچند نسخه پیشین اپتیموس برای انجام کارهای ساده نیز با چالش مواجه می‌شد، اما اپتیموس Gen۲ می‌تواند اشیای ظریف را با دقت خارق العاده ای کنترل کند.

دانلود ویدئو

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا